| Mărßă_8905 a întrebat:

Omul modern vs omul traditional din perspectiva timpului? credeti ca ne este mai bine acum? cea mai buna parere are fundabig grin

4 răspunsuri:
| Trissy1 a răspuns:

Omul traditionar are multe avantaje.hee hee cum ar fi, el are sanatatea si poate lucra natural, pe gratis, chestiile pe care noi le cumparam din oras.

Omul modern... poluare. bine. computere si din astea.
Mi se pare ca din punct de vedere al sanatatii mai bin cel traditional, dar oamenii moderni ->computer, tv, net, etc. thinking fundapuppy dog eyes?

| gabriela10 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi daca am putea sa le combinamhee hee,ceea ce nu prea cred ca este mereu posibil.
Dar traditionalul si modernitatea au avantajele si dezavantajele lorwinking
Eu votez pentru modernitatehee heeDaca suntem isteti putem face sa ne fie super bine cu ajutorul noilor tehnologii.
De ex,in ziua de azi exista multe surse de unde putem afla informatii(Internet,Reviste,tv,care nu au existat dintotdeaunabig grin),putem sa ne ingrijim mult mai bine,sa ne aparam de bolile care ne inconjoara.(cu ajutorul aparatelor pentru exercitii fizice,controalelor medicale pe care ar trebui sa le facem periodic,contribuim la sanatatea noastra etc).
Plus ca in ziua de azi putem sa ne ocupam timpul liber cu diverse:mersul la cinema, excursii, iesiri la un Mclaughing.
Tu ce zici?tongue

| Abc_1759 a răspuns:

Cred că dacă rămâneam tradiţionali, cum spui tu, ne era de 4014561756174654654547 ori mai bine!

| vladeueu a răspuns:

Omul traditional nu putea nici daca vrea sa opreasca tehnologizara. Aceasta avanseaza fara a putea fi opita. Peste 10 ani Iphone 4 va fi o rabla...o vechitura. Omul modern beneficiaza de un alt confort. Sa ne gandim: daca nu am fi evoluat din epoca de piatra unde am fi acum? Intr-o pestera incalzindu-ne la un foc... Eu prefer in continuare omul modern