| GheorgheDumitru a întrebat:

Ce parere averi despre satanismul modern/spiritual/traditional
credeti ca satanisti chiar vorbesc cu demoni?
nu vreau mistocari vreau seriozitate
astept raspunsul vostru
o seara buna

10 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

E minunat satanismul asta. Ce poate fi mai inaltator decat sa stai la taclale cu demoni, sa-ti impartaseasca din experienta lor, iar tu sa le spui pe ale tale...

| thealchemist a răspuns:

Depinde de satanisti. majoritatea-s adolescenti care nu stiu nici sa se stearga la fund, exista insa si secte serioase care se inchina demonilor si care stiu ce si cum.

| NoNameo a răspuns:

Sunt satanist traditional, nu vorbeste nimeni cu demonii in felul ala. Ofera doar ajutor in schimbul a ceva, unde ambele parti sunt de comun acord. In majoritatea cazurilor pentru antrenament fizic si psihic.

| AirănMeidăn a răspuns:

E o tampenie, si ca fapt divers: majoritatea satanistilor au 12-13 ani, isi tin parul peste ochi, se taie, si se considera depresivi.

Răspuns utilizator avertizat
| Alcyon a răspuns:

Cred ca oamenii pot ajunge sa se autoconvinga ca vorbesc cu fiinte de pe alta lume. Si-n cazul asta, sanatatea lor psihica este grav afectata.

| anonymous00702 a răspuns:

Daca totul ar fi asa cum credeti.
Satanismul este o incatatie cu care putem vortbi si cu temoni si cu cei plecati de langa noi, care au ajuns la diavol.
Eu stiu foarte precis nu este de joaca cu satanismul, incantatile le putem face si noi dar si vrajotoarele.
Satanismul, cei care au fost la inmormantare mortul inainte de a pleca din casa este legat la picioare cu o ata subtire, cand intra in biserica si incepe slujba pe la jumate, parintele spune ''Dezlegati mortul'trebuie sa se duca cineva sa dezlege ata de la picioare, trebuie sa o bage in tron, dar multa lume poate sa ia ata si sa invoce raul sau sa blesteme pe oricine legand un animal( gainile sunt folosite) si poate a spune ( leg casatoria lui xxx pentru a nu mai se insura niciodata,,, ii leg norocul,,,, viata care o are de trait o leg ) daca cumva ata va fi atinsa de pisica, pisica va lua ata si o da ingropa sau se va arunca cu ea intr-un, lac, fantana, groapa adanca sau va fugi,
DA SATANISMUL EXISTA DAR IN PREZENT NU MAI ESTE PRACTICAT DE LUMEA SIMPLA FARA AJUTORUL VRAVITOARELELOR

| Wehrmacht a răspuns (pentru anonymous00702):

Satanismul spiritual are ca scop egalitatea intre omul "de rand" si zeu si se considera ca animalele nu trebuie ranite ci protejate.

| EmilTraian95 a răspuns:

Daca un ritual de invocare e executat asa cum trebuia da se poate reusii acest lucru insa nu va iesii nimic bun pentru asta pentru cel ce il executa

| Matei23iulian a răspuns:

Salut! Eu sunt satanist.Iti spun ca si biblia te indruma sa studiezi si sa iubesti stiinta,faptul ca preotul nu iti predica despre astfel de amanunte "mici" ele se regasesc in biblie,acordati timpul necesar pentru a studia biblia si nu doar pentru a o citii.
E esential sa te regasesti pe tine insuti,sa stii precis in ce tabara vrei sa fii, si restul e cu totul o alta discutie.
Da se comunica cu demonii, chiar se leaga prietenii si mai mult de atat, dar daca esti genul Hollywood movies, vei pricepe altceva si nu dezvolt subiectul.
Sper ca te-am ajutat.