| Lolkkk a întrebat:

Păi ieri am iesit cu vreo 2 prieteni afara si am fost la un băiat și 2 băieți, sunt frați și ala mai micu începea ieri cu pumnii pe mine si apoi ziceau toții 3 pe el, hai pe el dar doar s-au apropiat. După am vrut să plec si am fugit la un prieten de ei si apoi după ce am stat la prietenul ala am plecat acasă si azi am fost la magazin cam acum 2 minute m-a trimis tata sa iau paine si m-am intalnit cu fratele lui ala mare si i-am zis, da-mi si mie 7 pâini și mi-a zis ia-o pe asta si mai era una. Chiar m-am săturat de asta s-a supărat ca i-am zis si ca nu vin la ziua lui vineri si aseara zicea faci asa ca sa nu mai vii la ziua mea ca voiam să plec la faza cu pumnii. Va rog o soluție?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici o propozitie nu incepe cu "Pai"! Propozitiile trebuie formulate sa fie intelese si de ceilalti. Decat sa umbli cu haimanale pune mana pe o gramatica a limbii romane! Ti-ar fi foarte, foarte necesara.

| Simpatic a răspuns:

Nu am inteles nimic, mai ales la faza cu "si i-am zis da-mi si mie 7 mâini "

| Lolkkk explică (pentru Simpatic):

Am vrut sa zic pâinii

| johnnny123 a răspuns:

Uite o soluție: Lasă prietenii cretini, lasă pumnii, lasă petrecerile și pune mâna pe o carte, că te exprimi de parcă nu ai trecut în viața ta o zi pe la școală.

Și măcar o dată în viața ta, încearcă să începi o propoziție fără "păi".

| Mirel4412 a răspuns:

Pun pariu cu tine ca daca citesti ce ai scris nu intelegi nici tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am înțeles nimic. Mai încearcă o dată să scrii, dar să fie în limba română.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă prietenii tăi au legătură cu asta eu zic să te îndepărtezi se ei. Nu mai sta aproape de persoane ce te afectează negativ.

| Anuket a răspuns:

Lăsați pumnii!
2 pumni, 7 pumni, 7 mâini, 2 mâini.

| nevermatch a răspuns:

Pur si simplu nu mai pierde vremea cu animale. De ce contează că s-a supărat pe tine?