| anonim_4396 a întrebat:

I need your help! Deci:am o sora care este la un sport:handball.De la inceputul anului au venit doua fete foarte bune prietene, care tot sunt si ele la handball.Au cam avut niste fite la cateva colege(una este mai autoritara,iar cealalta a fost influentata de ea),iar cand au ajuns la mine,le-am cam pus la punct(apropo,nu sunt timida).De atunci ma inteleg foarte prost cu ele si stiti,cum sunt noi, toata clasa s-a dus pe langa ea si va imaginati.Inainte imi placea de un baiat (si lui i-a placut de mine)dar de la un moment dat am vazut ca nu mai avem nicio sansa,am ramas cei mai buni prieteni:adica and il intreba cineva care este cel mai bun prieten al lui spune ca eu,mergeam de multe ori la el acasa,imparteam multe chesti,ne distram mult. Faza e ca de cand a venit aceasta fata (este vorba de una din cele doua, cea care are autoritate in fata celeilalte)ne-am cam indepartat si eu am lipsit vreo 5-6 luni din an si cred ca au cam avut timp sa se cunoasca mai bine.De la un moment dat,cand am revenit la scoala a petrecut din nou timpul cu mine,si intr-o zi la ora de sport,cum eram BF si ne spuneam totul,l-am intrebat ce parere are despre noua colega,iar el mi-a spus a e o super prietena si o fata excelenta,(Adica m-am gandit WTF? Bine,el nu stie ca ne-am certat,asta s-a intamplat in vestiarul fetelor).
Cand sa vina premierea,a venit la mine stresat si m-a invitat la cofetarie cu inca putini colegi.M-am buurat asa de tare incat urmatoarea zi n-am mai mers la scoala si am ramas acasa sa vad cu e ma imbrac si chesti happy
In acea seara,sora mea s-a dus la antrenament si acea fata a intrebat-o daca merge caci le-a invitat si pe ele doua.
M-am infuriat atat de tare incat m-am gandit sa nu mai merg,dar aveam in minte sa-i fac in ciuda(stiu ca ei ii place de el).
Asa ca am mers.
Ne-am dus cu toti (am fost eu,sora mea,cele doua fete,baiatul de care v-am zis si inca un baiat).
Ne pusesem la o masa de patru,cele doua fete au stat langa, iar biatul nou u sora mea si euam ramas in picioare cu baiatul de care v-am zis.(M-am bucurat in acel moment happy )
Ne-am dus inauntru si ne-am pus la o masa.Cum nici sora mea si nici celalalt baiat nu le suporta, au venit dupa noi.Am ras,am mancat(ce bine ca nu erau si ele), si dupa am planuit sa ne distram toata ziua.Am plecat fara ele si ne-am dus intr-un parc (nu ca sa ne dam sau ceva de genul) si ne-am plimbat.Iar la un moment dat,acel baiat a zis:,,Haide mai,raman eu cu tine,iar sora ta ramane cu asta,caci in clasa trecuta."si s-a oprit cu un zambet si dupa mi-a zis sa traversam si ne-am distrat toata ziua.
Voi credeti ca a vrut sa zica ca ma place? Nici eu nu mai stiu ce sa cred,sunt cam confuza,cateodata cred ca ma place, alteori nu.HELP!
Voi ce credeti?
Bineinteles ca nu am sa uit de funda.

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Cred ca ai lasat-o pe acea fata sa intre in mintea ta, acum ce faci? Faci totul in ciuda ei? Eu zic sa iti tii prietenul aproape, baietii nu apreciaza fetele razbunatoare, care tin ciuda. Vorbeste cu el, spune-i ca-l placi, crezi ca noi citim in sufletele oamenilor? Poate unii dau palme din dragoste, dar noi putem spune ca e agresor.

| fakeheart1334 a răspuns (pentru Hakuouki):

Nici nu pot sa-i spun ca-l plac, adica nu vreau sa stric aceasta prietenie cum am stricat-o acum cativa ani... voiam sa stiu daca si el ma place.

Răspuns utilizator avertizat
| Hakuouki a răspuns (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

De fapt, dupa ce am vazut ca e vorba de inca o fata, mi-am dat seama ca se cearta cu aia pentru un baiat, dupa ce realizezi asta, e simplu laughing Macar de era asa, dar am citit. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Hakuouki a răspuns (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

Unde mergem? Am mai primit o invitatie tot de la un user TPU, cica sa mergem pe Insula Dezmatului, acolo ma trimiti si tu? :)) http://www.evz.ro/......-foto.html

Răspuns utilizator avertizat
| Hakuouki a răspuns (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

Te desparti de ea la plecare si te intorci cu un buchet de flori, asa nu o inseli, simplu si deci clar. laughing Pe insula aia si pentru bautura trebuie sa f..platesti in moneda locala. laughing

12 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Vad ca esti obsedata de acea fata... Da-l dracu! Te va agata altul. Nu

| BpBycaBestEVer a răspuns:

Eu am o nelamurire.Cum ai lipsit 5-6 luni de la scoala? thinking

| fakeheart1334 a răspuns (pentru BpBycaBestEVer):

Pai am avut niste probleme personale si a trebuit sa stau in spital, dar acum...a trecut happy

| BpBycaBestEVer a răspuns (pentru fakeheart1334):

Ma bucur ca a trecut dar ce e drept, ai stat foarte foarte mult.

| AndyAlex533 a răspuns:

Bună, văd că ai scris romane!
Păi cred că acel băiat te place, şi dacă aşa este lasă-l pe el să facă primul pas.
Dacă ţi-am fost de folos nu ezita să dai o fundă!