| BeiuLoveYou a întrebat:

Paii, sa incep. Povestea mea este lunga, dar sper ca se va gasi cineva care sa ma si asculte big grin.

Totul incepe in iunie anul trecut, cand am fost intr-o excursie cu scoala. In aceea excursie, au venit si 2 baieti din clasa a7a. [ eu eram a5ahee hee]. Unul din ei a facut o obsesie ciudata pentru mine, dar mie numi placea deloc de el, adica avea moaca de tocilar, mai purta si ochelarii. Dar de aia tot il bagam in seama laughing. Am promis ca in vacanta voi tine lagatura cu ei, dar de fiecare data cand am incercat s aii sun, ba nu au raspuns, ba imi inchideau, iar cand m-am intalnit cu ei pe strada nici nu ma mai salutau. Deaia m-am gandit sa ii uit. In septembrie a inceput scoala din nou si cand i-am vazut, mai ales pe baiatul la care ii placea de mine m-am mirat. S-au schimbat foarte mult, si chiar era dragut. Eu si colegele mele, care au fost in excursie ne tot bateam joc de ei, le puneam porecle, care la inceput erau intre noi, dar cu timpul au aflat si colegii, si mai multi. Aveam o prietena, mai mica decat mine cu un an care credea ca imi place de el si de aia ma stresa cu chesti asta. La randul meu am aflat ca ii placea de un coleg de-al meu, si numai de ciuda ma tot linguseam pe langa el. Prietenia noastra s-a sfarsit asa sad. Si acum, mie a inceput sa imi placa foarteeee mult de baiatul din excursie, si la randul ei fata din a5a, tot numai de ciuda se da pe langa el, sau cel putin eu asa cred. Nu stiu ce as putea sa fac, totusi el este mai mare decat mine cu 2 ani, si nu vreau sa par ca o proasta sa vorbesc cu el asa dintr-o data. Aveti vreo idee, ce as putea sa fac acum, macar sa intr-o o data in vorba cu el. big grin. Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| SoryIna a răspuns:

Cel mai sigur e sa vorbesti deschis cu el. Ok. Nu chiar direct pentru ca se va speria si va fugi, dar dintr-un subiect in altu poti sa ajungi unde doresti. Vorbeste cu el pe mess, la scoala sau pe strada. Nu conteaza varsta. Crede-ma ca iti spun din experienta. Oricum. Arata-i ca iti place de el. Baietii sunt cam chiori si nu isi dau seama. Mai ales la varste asa mici.

1 răspuns:
| feliciazavoraru a răspuns:

Hmm,cam incurcata poveste:ddar totusi... poate ar fi bine sa te lingusesti pe linga prietenii lui si cumva sa intrati in vorba cu el, apoi salutate cu el totdeauna. poate cumva tiar trage mai multa atentie/////nu stiu sper ca macar cu cv te-am ajutat:d