| MisteryM a întrebat:

Pana la ce adancime se poate scufunda omul, fara echipament? dau funda pliizzz mai repede love struck mrsss

Răspuns Câştigător
| NoRestForTheWicked a răspuns:

Cam 10 metri, cat il tin pamanii...depinde cat de antrenat e cat de bine inoata, daca se scufunda din saritura sau direct din apa etc...

| MisteryM explică (pentru NoRestForTheWicked):

dar concret, nustii?

| NoRestForTheWicked a răspuns (pentru MisteryM):

Concret... nu este un raspuns exact omul nu poate ajunge la profunzimi mai mari decât câteva zeci de metri.
La 30 de metri presiunea este de 4 bari ceea ce dauneaza plamanilor urechilor si altor organe plus de asta ramai fara aer poti sa ajungi la 30 de metri dar nu te mai poti intoarce, asa ca mai mult de 10 20 de metri nu cred ca se poate.
Asta e ceea ce stiu. Sunt aproape sigur ca nu este o adancime exacta cum am mai spus depinde de om!