| freehugs a întrebat:

Pana la ce varsta cresc fetele? o prietena de-a mea are 16 ani si 1.55 m.credeti ca ar mai putea creste macar cativa cm? daca face sport s-ar mai putea inalta?happy

9 răspunsuri:
| Pupily92 a răspuns:

Pana la 19 ani cresc fete in general?:O eu am 18 ani si 1, 77 m, si nu practic nici un sport.straight face

| VodkaCoca a răspuns:

Pai se zice ca pana la 18-19 ani esti in crestere, dar trebuie sa te uiti si la parinti ei daca sunt micuti de statura ca nu poate sa iasa un copil de 1. 80 de la doi parinti de 1. 20 laughing. Am o prietena are parinti de 1. 55 maxim si ei sunt 3 copii si nici unu nu e mai inalt ca parinti lor big grin

| nestlebaby a răspuns:

Un copil creste pana in jurul varstei de 19 ani. daca face sport, are toate sansele sa se inalte, mai ales daca e vorba de handbal, baschet.

| simo78 a răspuns:

Depinde de gena fiecaruia nu toti sintem la fel, dar daca face sport are toate sansele sa creasca.Sint convinsa de lucrul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.filmeeonline.info

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca are parinti scunzi nu te astepta sa creasca prea repede.
Cel mai eficient efort fizic ar fi ca in fiecare zi sa se atarne de o bara si sa incerce sa se ridice de cat mai multe ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap eu cred ca se mai inltawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele cresc pina la 18 ani asa am auzit eu...eu am 12 ani si am 1. 64 happy

| mikaa100 a răspuns:

Fetelor dupa ce le vine menstruatia le cresc sanii si fundul mai mult.in inaltime nu prea mai cresc. dar ar putea incerca sa faca si sport.