| 1Me9 a întrebat:

Pana la ce varsta cresc in inaltime bărbații? Tin sa mentionez ca de la 17 ani si ceva pana la 18 am crescut de la 183 la 185, acum am 19 abia facut dar nu stiu ce inaltime am, probabil 187.5.pot ajunge oare la 190 cm?

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Pai tu esti prea bine daca ai 1, 88 aproape la 19 ani. Generatia asta noua a dat palugi, cand vezi copii de 14 ani avand 2 metri si te uiti de jos la ei te ia groaza.

Eu stiu ca m-am inaltat ceva dupa liceu, eram mic de inaltime, aveam undeva la 1, 60, din a 12-a am inceput usurel sa ma inalt si am ajuns la 1, 83 maxim.

| Andreeush a răspuns:

Până pe la 18-20 de ani.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Se spune că până la 21, dar personal nu cunosc niciun băiat care a mai crescut după 16 ani.

| 1Me9 explică (pentru supadeceapa):

Eu de la 17 la 18 am crescut 2.5 cm si de la 18 la 19 tot creca vreo 2.

| supadeceapa a răspuns (pentru 1Me9):

Ești un caz fericit.