| Gheisha a întrebat:

````~Pare lung, dar va rog sa cititi tot. Am nevoie de sfaturile voastre, adica de sfaturile celor mai buni sfatuitori din Romania, ce de pe TPU.ro!~````

Am o problema.
Un baiat de la mine din clasa are o iubita si, in fiecare pauza, el si baietii de la mine din clasa stau cu prietenele iubitei si povestesc, rad. Azi am trecut pe acolo si i-am salutat {pe baieti}. M-am indepartat apoi. Imediat am auzit :,, Asta e Deea? Asta e Deea?", Deea fiind eu.Sunt absolut sigura ca apoi au vorbit de mine. L-am intrebat mai tarziu pe un coleg de-al meu ce s-a vorbit despre mine, si el mi-a zis ca baiatul cu iubita le-a spus fetelor ca eu sunt genul de fata care e tocilara care sta toata ziua in casa si invata.
De fapt nu e asa. Sunt cea mai buna din clasa, dar nu sunt o tocilara! Apoi, nu stau si invat! Stau la calculator sau citesc reviste, si ies afara cu amicii.
Pe scurt, am primit o reputatie falsa si nasoala in fata unora dintre cele mai mari barfitoare din scoala.
Cand cineva o incurca in genul asta cu mine, eu caut sa ma razbun:
a) fizic [ piedici, impinsaturi in spatii aglomerate, cand nimeni nu te vede ]
b) sufleteste [ o privire dispretuitoare din suflet ]
>= Am doua intrebari:
1.Dat fiind ca eu trec zilnic pe unde stau ei, si ne vedem, cum sa ma comport? (spatiul e mic, nu pot sa nu ii bag in seama)
2.Cum pot sa ma "razbun" pe tipe si pe baiatul care le-a zis despre mine?
P.S.: Nu ma sfatuiti sa vorbesc cu fetele alea. Nu pot, nu-mi sta in fire si nu vreau.
Celor care imi raspundeti, va multumesc!
Cel mai bun raspuns va primi o funda!

Răspuns Câştigător
| MioaraManolache1999 a răspuns:

Hei funda? plizz

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| JamilaGizeh a răspuns:

Din ce ai scris eu inteleg ca nu prea ai incredere in tine si vrei sa dai bine in fata celorlalti.
Chestia cu "razbunarea", piedicile si privirile e penibila, sincer.
Si mie imi spun uneori 'tocilara' dar ma doar fix undeva... oricum e mai bine sa spuna asa, decat: "uite-o si pe proasta aia."
Totusi, in ce clasa esti?

| Mademoiselle18 a răspuns:

Cred ca nu ar trebui sa te intereseze ce gandesc unii oameni despre tine.Nu e bine sa te razbuni pentru ca nu rezolvi nimic si oricum, cine te cunoaste cu adevarat stie de ce esti in stare si care este adevarata ta personalitatehappy

| MioaraManolache1999 a răspuns:

Prima intrebare ca sa le dai impresia ca tu nu esti tocilara fi mai fitoasa mai curajoasa si spune-le un buna indraznet! mai fitos si fi mai rea cu ei fa-te ca nici nu iti pasa de ei si intrebarea 2 nu le face nimic fi cum ti-am zis fitoasa si plina de indrazneala si baga in seama doar unii colegi de ai tai vazand ca te-ai schimbat si ca esti altfel vor vrea sa stea pe langa tine si tu nu-i lasa nu mai aborda tot ce zic ei

| Gheisha explică (pentru MioaraManolache1999):

Multumesc mult Madalina!
Chiar asa o sa fac! Mi-a fost de mare ajutor raspunsul tau!

| MioaraManolache1999 a răspuns (pentru Gheisha):

Hei funda? plizz