| Eu4EverX a întrebat:

Parerea mea este ca poti sa iubesti pe cineva cu adevarat doar o data in viata. te poti indragosti de mai multe persoane dea lungul vietii dar pe o singura persoana o iubesti cu adevarat la celelalte doar ti foarte mult...am ajuns la concluzia asta dupa o relatie de aproximativ un an jumate. tineam enorm de mult la persoana respectiva o iubeam credeam ca este totul pentru mine pana cand a aparut un alt baiat care m-a invatat sa iubesc cu adevarat...pana cand intr-o zi mi-a spus ca vrea sa ne despartim fara sa imi spuna adevaratul motiv...am ramas prieteni si dintr-o cearta (ca intre prieteni) a ajuns sa imi spuna vorbe grele care si azi ma dor... dupa cate mi-a facut l-am rugat sa se impace cu mine dar nu a vrut.il iubesc mai mult decat propria mea viata.ma gandesc clipa de clipa la el plang in fiecare zi...am incercat sa il uit sa uit toate amintirile lui dar degeaba NU POT! Sunt momente cum e acesta in care cred ca explodez .nu stiu ce sa mai fac ma doare sufletul ajutati-ma va rog! P. S :nu spuneti ceva de genul: iesi cu prieteni fa lucruri care te ajuta sa il uiti sau cauta pe altcineva am incercat orice nu mergecrying

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, hmm...parca as vorbi eu...si eu sunt tot cam la fel, in aceeasi situatie, si incer nu stiu cand voi putea uita...atatea amintiri, atatea intamplari, greu de uitat...sincer nimic nu poate sa te faca sa uiti o iubire asa mare, doar timpul... oricum daca l-ai iubit mult nu te astepta sa il uiti foarte repede, timpul isi va spune cuvantul la un moment dat, oricum viata nu se termina la un baiat, viata merge inainte, si cand nu se mai poate face nimic, nu ai altceva de facut decat sa nu privesti in urma, ci in prezent...stiu cum e, iti inteleg situatie, nu esti singura care a suferit sau sufera... dragostea poate provoca rani foarte adanci, dar vei vedea ca acum suferi, dar peste cateva luni, poate chiar ani iti vei aminti amuzata de aceste momente din viata ta in care suferi pentru acel baiat, acum treci printr-o perioada mai dificila(ca mine de altfel), dar hai sa nu mai fim chiar asa sensibile noi fetele, sa nu mai suferim chiar asa ca nu meritam asta, sa ne respectam mai mult pe noi si sa incercam sa fim fericite, problema e ca punem prea mult suflet si iubim intens, in timp ce noi suferim, cine stie ce fac ei? Eu zic sa nu iti pierzi speranta ca va rasari soarele si in viata ta!

9 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Îmi pare rau! Sincer...

Eu zic să cam clarificaţi lucrurile între voi. Spune-i ce simţi. Marea probabilitate că şi el simte acelaşi lucruri.
Sper să vă împăcaţi.

Baftă mare!

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Peste un an o sa fi tot aici si o sa ne spui cum un alt baiat ti'a deschis ochii si de fapt el e marea ta iubire...pana la urma o sa'l uiti happy ...eu am suferit dupa un tip 1 an(el abia stia ca exist) si credeam ca tin la el cu adevarat pana intr'o zi cand un baiat(prietenul meu actual) mi-a schimbat intreaga viziune...acum daca stau sa ma gandesc nici nu se compara treburile...acum pot sa spun ca tin cu adevarat la cineva...asa o sa fii si tu...cat despre plans...eu iti spun sa plangi ca asa te descarci...la mine una functioneaza...si daca mai sparg si un pahar atunci e perfect laughing

| Artemiss a răspuns:

Buna
Si eu am cam aceeasi poveste, si eu am momente in care simt ca explodez, plang zilnic... Dar vezi, nu prea poti face nimic sa schimbi lucrurile.Doare dar adevarul e ca dragoste cu forta nu se poate.Stiu cum e sa pastrezi toate amintirile frumoase, sa te intorci in timp si sa plangi, sa iti doresti sa fie ce a fost candva... te-a invatat sa zbori apoi ti-a taiat aripile.Eu nu mai inteleg baietii, de ce nu stiu sa pretuiasca ce au langa si apoi se plang ca toate fetele is rele, profitoare?
Doar timpul poate vindeca ranile...si doar tu poti trece peste aceasta etapa.Ai incredere in tine si priveste inainte, nu mai lasa trecutul sa te afecteze, nu te mai chinui gandindu-te la ce a fost si punandu-ti mii de intrebari al caror raspuns poate nu o sa il stii niciodata...
Zambeste si nu te lasa calcata in picioare!
Ai observat tu insasi ca dragostea difera de la o persoana la alta, si cine stie, poate urmatorul baiat va fi adevarata iubire.Sterge-ti lacrimile...viata e ca un drum cu multe hopuri, mai mici sau mai mari... dar care nu sunt imposibil de trecut.

| Viuvi a răspuns:

Cu cat iti vei dori mai mult sa-l uiti, cu atat te vei amagi mai mult si nu vei reusi!
Este greu intr-adevar sa uiti persoana iubita insa gandeste-te ca
esti tanara, ai toata viata inainte!
De plans nu pot sa-ti spun sa numai plangi, ca tot vei plange, poate mult timp de acum incolo.
Si eu cred ca iubesti cu adevarat doar odata in viata, insa cred ca inca nu ai intalnit aceea dragoste!
Cand iubesti cu adevarat, doresti ca persoana iubita sa fie fericita! Nu te gandesti la tine!
Daca el e fericit fara tine tu trebuie sa stai calma, a fost decizia lui sis a nu il presezi!
Sigur va veni altcineva si iti va deschide ochii INCA ODATA!
Sper ca te-am incurajat in vreun fel...
Nu prea mai stiu ce sa-ti zic, stiu oricum ca iti va veni greu sa asculti de sfaturile noastre sad!
Te pupic si bafta!

| Mitss a răspuns:

Si eu am patit exact asa...acum vorbesc cu el dar lui ii place de cea mai buna prietena a mea, dar ea mi-a zis ca vrea doar sa ma enerveze pe mine... e super nasol sa il vad in fiecare zicrying, si cateodata imi vine sa il iau in brate si nu pot...eu una plang si scriu pe ce nimeresc tot ce simt in acel moment [ ma ajuta sa ma descarc]... ce sa faci nu stiu...eu pur si simplu astept sa il uit si sa trec mai departe... e greu dar sincer altceva nu ai ce facestraight face... succes:*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai si plangi. in timp ce el traieste. tu plangi. ca asta rezolva problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam acelasi lucru mi s-a intamplat si mie...ne-am desp fara niciun motiv, insa suntem amici si cand ne intalnim ne privim cu multa dragoste.Eu il iubesc, si cred ca si el simte acelasi lucru pentru mine... cel putin asa-mi da de gandit.Au trecut 2 ani d cand am fost impr prima data, apoi ne intalneam...ne sarutam... Si totusi, timpul nu poate face nimic! pentru ca nu-l pot uita orice as face si plang ca o proasta dupa el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha, ha, nici nu o sa mai mearga, nu o sa mearga nimic, esti condamnata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut o astfel de iubire pentru cineva, ne-am despartit, eu am intalnit alt baiat cu care sunt impreuna de 5 ani, dar nici acum nu am reusit sa uit prima mea iubire si daca ma credeti as fi in stare sa-mi las actualul prieten de 5 ani pentru prima persoana. Timpul nu rezolva nimic, pot spune doar ca am invatat sa-mi controlez sentimentele; sunt unele persoane care raman adanc in suflet si nu ti le poate scoate nimeni de acolo