| DadyDD a întrebat:

Păreri despre aparatul foto digital Canon PowerShot A1400 thinking
(Dacă a încercat cineva, cum ies pozele?)

5 răspunsuri:
| LittleAnca a răspuns:

Aparatul e foarte bun. Are o prietena de a mea exact acel model. Si pozele ies foarte frumos. Bine... asta daca stii cum sa folosesti un aparat de fotografiat. Si uite cateva date despre el:
Rezolutie senzor: 16.0 Mp
Tip senzor: CCD
Zoom digital: 4x / 20x in combinatie cu zoom optic
Zoom optic: 5x
Lentile: 5.0 – 25.0 mm (echivalent 35 mm: 28 – 140 mm)
Distanta de focalizare (macro): Wide: 3 cm – infinit
Blitz integrat: Da
Sensibilitate ISO: Auto 100 – 1600
Declansare automata: 2 – 10 sec.
Fotografiere continua: 0.8 cadre / sec
Format inregistrare video: MOV [H.264 + PCM linear (mono)]
Rezolutii film: 640 x 480; 1280 x 720
Filmare cu sunet: Da
Format video: HD

Eu sper ca ti-am fost de folos. Funda? :*

| DiamantulAuriu a răspuns:

Salut, este un aparat foarte bun, scoate poze faine, avand camera de 16.0 mp, dar trebuie sa te dezamagesc putin, deoarece video-urile nu ies asa de perfecte.

| MariaKTA a răspuns:

Da am si eu din acela face poze foarte clare si la ce poze bune face pretul e foarte rezonabil si e foarte accesibil si performant

| Teodora_Teo_1998 a răspuns (pentru MariaKTA):

Imi poti arata si mie o poza facuta cu acest aparat, si sa imi spui te rog daca atunci cand deschid camera se aude zgomot si dca il pot dezactiva...