| alexa14 a întrebat:

parinţi mi-au spus sa ma despart de prietenul meu pentru ca nu e de mine e mai golan fuma ca acum nu mai fumeaa eu il iubesc tare mult si nu stiu ce sa fac? ca el imi tot cere iertare chiar daca nu a gresit si spune ca ma iubeste mult si ca sunt inima lui ingerul lui si ca vrea sa fim din nou impreuna:*love struck
va rog ajutaţima ca sunt tare confuza dau fundaO_O :*:*:*big grin

Răspuns Câştigător
| Alice a răspuns:

Buna. stiu ca-l iubesti mult. dar trebuie sa imparti lucrurile in doua. una ar fi ca parinti tai nu il vor si alta el care te iubeste.
incearca sa ai o discutie cu ai tai sa le arati ca el e mai bun acum, mai cuminte sau invita-l la tine sa faca niste treburi in casa nu stiu orice. si daca nu vrei asa incearca o perioada sa nu iesi prea des din casa si sa va vedeti pe ascuns. nu stiu. eu cred ca el te iubeste daca iti zice toate vorbele alea dar trebuie sa ai grija sa nu afle parinti tai. tu asculta-ti inima si v-a fii binewinking. take care.

2 răspunsuri:
| MissL a răspuns:

Nu e prea bine cand parintii sunt impotriva, relatia pare sa fie fara viitor, dar daca tu spui ca baiatul merita iubirea ta si nu te dezamageste, si e in stare sa fie alaturi de tine prin orice situatie ati trece puteti sa ramaneti impreuna, puteti lupta impreuna si cu calm si cu intelegere o sa il accepte si parintii tai. Ai insa mare grija ca el poate te tine cu "inima mea" sau "ingerul meu" doar asa de fatada ca sa nu va despartziti si tu poate te certzi cu ai tai pentru el si poate la nevoie sau la necaz el iti poate intoarce spatele, ca baietii asa fac, incearca sa te cucereasca si tu poate te lasi cuprinsa de vrajeala lui, dar ai mare grija, fi inteligenta si gandeste-te bine ce faci in relatia asta, analizeaza fiecare lucru pe care vrei sa-l faci si cu el si cu ai tai, sa nu regreti mai tarziu! Succes! :*

| Ćřęøےίиąą a răspuns:

Pai zii sa-ti demonstreze daca te iubeste asea multwinking si daca e adevarat stai cu el. dar ai grija ce faci ca si pariniti au dreptate, poate ar vrea sa nu fii si tu ca el sau sa ajungi alceva happy. sti la ce ma refer.deci vezi tu. succes :X:*