| bebelusasweet a întrebat:

Heywinking prietenul meu spune mereu ca ma iubeste. dar nu stiu daca fac bine atunci cand il cred. el este mai golan si din ce mi-au spus prietenii lui nu stie sa isi arate sentimentele iar acest lucru ma face uneori sa ma simt confuza pentru ca nu stiu daca ma iubeste sau spune asa doar ca sa ma simt eu bine. ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Scuza-ma ca iti spun asa, dar esti proasta cu P mare, nu o spun cu rautate, dar tu ai auzit vreodata de proverbul: "Lupul isi schimba parul dar naravul ba"? Daca te-a inselat o data este de ajuns sa iti dai seama ca nu te iubeste deloc indiferent ce zice. Sfatul meu este sa faci ce trebuia sa faci de prima data, da-i papucii cat mai curand, scapa de dobitoc caci sigur se va gasi cineva pe lumea asta sa te iubeasca si pe tine cu adevarat.
In iubire nu exista niciodata a doua sansa cand vine vorba de inselare, ci doar a doua oara. Intrebarea nu este daca te va mai insela vreodata, ci cand.

4 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Tu il crezi pe el sau pe prietenii lui?
Iti pasa de voi sau de gura lumii?

Sper ca cele 2 intrebari retorice de mai sus sunt de ajuns.

| bebelusasweet explică (pentru Supps):

Sincer...nu pot sa il cred nici pe el dar nici pe prietenii luiwinking

| Supps a răspuns (pentru bebelusasweet):

Atunci inseamna ca sunteti degeaba impreuna daca nu aveti incredere unul in celalalt. Poate ar trebui sa pui punct relatiei, pentru ca o relatie se bazeaza pe iubire si incredere, si vad ca la voi nu exista nici una, nici cealalta.

| bebelusasweet explică (pentru Supps):

Il iubesc dar mi-am pierdut increderea in el prima oara cand m-a inselat.

| Supps a răspuns (pentru bebelusasweet):

Scuza-ma ca iti spun asa, dar esti proasta cu P mare, nu o spun cu rautate, dar tu ai auzit vreodata de proverbul: "Lupul isi schimba parul dar naravul ba"? Daca te-a inselat o data este de ajuns sa iti dai seama ca nu te iubeste deloc indiferent ce zice. Sfatul meu este sa faci ce trebuia sa faci de prima data, da-i papucii cat mai curand, scapa de dobitoc caci sigur se va gasi cineva pe lumea asta sa te iubeasca si pe tine cu adevarat.
In iubire nu exista niciodata a doua sansa cand vine vorba de inselare, ci doar a doua oara. Intrebarea nu este daca te va mai insela vreodata, ci cand.