| anonim_4396 a întrebat:

Parintii nu ma lasa sa imi cheltuiesc proprii bani (bursa). Si am aproape 20 de ani, ce argumente as putea sa le dau ca sa ma lase sa cheltuiesc macar o mica parte din ei. Ma gandesc ca atunci cand ma voi angaja nu ma vor lasa sa-mi cheltuiesc salariul.Multumesc!

2 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

La faza cu salariul, atunci cand te vei angaja, tu trebuie sa vorbesti cu ei imediat cum ca tu din salariul tau vei pune jumatate la facturi si mancare cat timp stai la ei in casa.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Daca nu faci asta si taci din gura, ei vor profita de ocazie si iti vor lua si salariul. Practic tu trebuie sa le arati atunci ca tu esti responsabil de proprii tai bani si ca ei nu muncesc in locul tau pentru a-i face.