| livia_twilight a întrebat:

Particip la un concurs si am nevoi urgent de 10 fapte rele si 10 fapte bune in luna decembrie. va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| bogdan74688 a răspuns:

Sper sa fie bine happy - dam funditabatting eyelashes?

Bune
1. s-au impodobit orasele pentru sarbatori
2.nu am mai facut atata mizerie pe strazi
3. s-au vizitat orfelinatele cu cadouri
4.copii au mers la colindat la batrani
5.copii au avut parte de multe surprize
6.magazinele si-au marit programul, pentru a fi mai mult deschise cumparatorilor
7. s-au facut donatii pentru cei nevoiasi
8. s-au dat cadouri oamenilor cu nevoi reduse
9. s-au facut reduceri la anumite articole de sezon
10.Mos Craciun a venit la toti copii

Rele
1.Nenumarati brazi au fost taiati
2.Pe strazi s-au format cozi, din pricina aglomeratiei
3. Edilii n-au facut fata zapezii, si n-au scos masinile de dezapezire la timp
4. Drumurile nationale, nu au fost dezapezite
5.Vanzarea de petarde si materiale pilotehnice nu s-a facut pe baza varstei ( +18)
6.Anumiti oameni, s-au imbogatit pe necazul celorlalti, facand strangeri de fonduri false, si inseland
7.Lipsa de organizare a oraselor in perioada sarbatorilor
8.Proasta gestionare a resurselor financiare, si aruncarea banilor pe lucruri inutile
9.Trotoare mult prea periculoase ( la fel ca pe drumuri - nu s-a dat cu material anti-derapant )
10.Incendii datorate petardelor, si nu numai

2 răspunsuri:
| livia_twilight explică:

D3esca iti multumesc ca ai incercat sa raspunzi, dar nu trebuie asa, ci chestii de genul s-au taiat multi brazi, de revelion oamenii au imprastiat gunoaie etc

| Lucky9441 a răspuns:

Rele:/Bune:
1.am mintit/nu mint
2.am injurat/nu injur
3.am batut/sunt cuminte
4.am aratat semne obscene/ nu arat semne obscene
5.am tipat/nu tip
6. urasc/iubesc
7.nu`mi ascult parintii/imi ascult parintii
8.nu`mi place scoala/iubesc scoala
9.am dat cu zapada in babe/ am ajutat o batranica
10. am lovit un copil /am ajutat un copil