| Zaharescu_Claudiu_2000 a întrebat:

Paste Fericit TPU!
Am nevoie de ajutor, aproximativ acum o saptamana, am inceput sa vorbesc cu o fata, mi-am incercat norocul, si am vorbit mult timp, dupa care vorbeam din ce in ce mai dragut si incercat sa o fac sa fie atrasa de mine si chestii. Un prieten de-al meu m-a chemat afara, si mi-a spus ca a vorbit cu ea despre mine, a spus ca nu ma vede decat ca pe un prieten, si peste 2 ore, a venit si ea, nu puteam sa vorbesc cu ea, eram prea timid, nu stiam ca vine, eram praf...Am plecat si cand am intrat pe Facebook, vreo 3 4 prieteni mi-au spus ca ii place de mine, am fost surprins, nu ma asteptam, dupa am inceput sa vorbesc in continuare cu ea si am chemat`o afara, mi-am luat inima in dinti si am intrebat`o daca vrea sa fie cu mine, a acceptat. Am stat 1 zi, am stat 2...Pana cand a venit a treia, mi-a trimis mesaj cum ca ea nu mai poate fii cu mine ca place pe altul, si afara imi spunea ca ma iubeste mai mult decat orice si ca nu a mai intalnit un asa baiat si aiureli de genu. Am ramas blocat, nu mai puteam sa fac nimic. Si intrebarea asta o adresez fetelor :
De ce a facut asta? De ce a fost cu mine daca ea tinea la altul... de ce? ...Si acum tin la ea si nu stiu de ce, dar cum as putea sa o fac sa fie iar a mea?
Serios, rog niste raspunsuri serioase.
Multumesc.
( Imi pare rau ca am scris asa mult.)

3 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Mă,fara suparare,dar tu chiar ca va tine relatia asta?straight face
La varsta voastra,aveti noroc daca tine vreo saptamana. Tu pari un baiat serios,ea nici nu stie ce vrea,decat sa se joace. La fete,la varsta asta,tot ce conteaza e "Care e cel mai frumos si blablabla,pai ala e alesul". O spun pentru ca fac parte, din pacate, din lumea asta a fetelor.
Stai tu linistit, ca mai incolo iti vei gasi fata care sa te iubeasca cu adevarat, fiindca acum nu te poti astepta decat la jocuribig grin

| SkyPilot a răspuns:

Asa sunt fetele la varsta voastra, la inceput i-a placut de tine, apoi a venit altul care I-a placut mai mult. Nu te lua dupa declaratiile lor de dragoste, nu au nici o valoare.

| Cristian201 a răspuns:

Da, si eu vad ca esti un baiat serios, care cauta o relatie adevarata.
In primul rand : felicitari si nu renunta la acest vis! Tot mai multi sunt care cauta de scurta durata.

Am sa incerc sa-ti scriu si eu ceva, chiar daca nu sunt fata.
Imi pare rau ca ai trecut prin asta.

Pai, cred ca te-a mintit poate pentru ca nu a vrut sa te faca sa suferi initial, iar apoi a venit si alegerea rationala. Sau conform cum mi s-a intamplat si mie : ca esti un baiat deosebit, dar nu si pentru ea. Adica ai niste valori importante, dar nu era tipul de fata ce sa o atraga asta... oricum am intalnit foarte mult fete, care se ghideaza doar dupa senzatii : cel care o face sa se simta cat mai bine castiga.
Nu te invinovati! Ai facut tot ce ai putut. Nu vad ceva ce sa fi gresit.

In continuare, sa te astepti la o lunga si dureroasa perioada de despartire, dar finita!

Concluzia ce si eu am invatat-o tarziu : poti sa nu fi gresit nimic, si totusi sa existe posibilitatea ca fata sa nu te vrea.

Pace si iubire!