| adriana97_5200 a întrebat:

Pe 1 iulie e ziua de nastere a prietenei mele... ce sa-i daruiesc? Ea iubeste rock-ul, stelutele, chitarile...

6 răspunsuri:
| RoXyRaLu a răspuns:

Depinde ce buget ai econimisit.
Daca e mai slabut ii poti lua ori un tricou cu ceva de rock pe el sau cu stelute,.
Daca ai buget mediu poti lua un disc cu muzica rock buna
Daca ai buget mare ii poti darui o chitara, un dar care e fff rar, si cam extravagant...

| CARMENCITA a răspuns:

Ai putea sa-i cumperi un cd cu formatia preferata sau o caseta,dar vezi sa nu o aiba,ii poti cumpara o bratara din argint sau un pandantiv daca poarta lant la gat stea sau chitara,chitara e scumpa, dar daca stie sa cante la chitara si stie notele ii poti face rost de partitura unei melodii rock, ii poti cumpara un tricou cu imprimeu cu formatia preferata.Erau magazine cu accesorii rock, dar eu zic sa nu-i cumperi vreo bratara cu tinte ca nu prea are unde sa o poarte, poate un inel mai finut.Nu trebuie ceva scump ci ceva simbolic.

| FucktheSystem a răspuns:

Dacă zici că e rock-eriță atunci aici http://www.bestial.ro/ poți să găsești multe lucruri care i-ar plăcea.

| Phantasmagoria a răspuns:

I'ai un CD cu formatia ei preferata,un tricou negru,gri sau alb cu stelute, o esarfa draguta. Sunt cercei superbi cu stele pe care ii poti gasi in magazinele de accesorii. Daca gasesti coliere cu chitara e din nou bine. In general persoanele carora le place rockul adora esarfele,colierele, bratarile, tricourile mai stridente cu mesage sugestive.
Succes la alegerea cadoului!:*

| Polaris a răspuns:

Dă-i un salam.

| HEROINAhero a răspuns:

Buna.
Sa vedem,ai putea sa-i faci un CD cu melodii rock,sau sa-i creezi tu un cantec:Xsau, nu stiu daca e buna ideea, dar ai putea strange bani cu ceilalti prieteni ai tai si sa-i cumparato chitarahappy