| madalinamariiaa a întrebat:

Pe 9 iulie mi-am pus cercel in nara. Primele 3-4 zile m-a durut foarte tare, avem si nara umflata iar cand a facut gaura in nara mi-a curs si sange, nu foarte mult. Mai iesea dar il puneam imediat la loc pana intr-o seara cand mi-am dat din greseala cu mana peste nas in somn si mi-a cazut undeva prin pat. Nu l-am mai pus in ziua respectiva in nas pentru ca ma durea asa ca am zis ca il pun a doua zi. A doua zi uitasem si a treia zi cand sa mi-l pun, intra foarte putin. Sunt sanse sa se fi astupat deja gaura? Ce pot face ca sa pot sa mi-l bag din nou in nas? Trebuie sa merg sa-mi faca alta gaura?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gaura se astupă in timp. Cu ce te ajuta un cercel in nas in afara de niste microbi care iti intra in organism?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e cu voi, terminati odata fetelor cu cerceii in nas, pe limba, pe ch1zda, voi nu aveti ceva ocupatii mai serioase decat cu cerceii, v-ati stricat cu totul la cap, inainte va intelegeati asa bine cu baietii si nu erau cerceii in nas si nu erau parul in roz sau alte culori in afara de cafeniu si negru, nu-ti trebuie tie cercelul in nas, nu e sensul, il bagi si te doare dar nici frumos nu se vede, parca esti o vaca drept si punct.

| Ilincoana a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu am vazut sa fi intrebat tipa de parerea nimanui happy mai ales a ta

| Ilincoana a răspuns:

Nu e inca astupata. Mai intai curata zona cu sapun pe o discheta demachianta (preferabil intim sapunul pentru ca nu o sa te irite). Dupa, amortesti zona cu niste spirt pe o discheta demachianta sau vata si o lasi mai mult, pentru ca va calma zona respectiva. Dupa asta, incerci usor usor sa il inserezi in gaura, putin cate putin si vei observa ca gaura ii va permite din nou cercelului sa intre. Daca zona e inca iritata ( umflata sau rosie), fa asta mai tarziu.