| anonim_4396 a întrebat:

Pe ce data este examenul national pentru clasa a 8a?

Răspuns Câştigător
| 123lalala a răspuns:

14 iunie 2013 incheierea cursurilor pentru elevii clasei a VIII-a
17-19 iunie inscrierea la Evaluarea Nationala 25 iunie Limba si lit romana -proba scrisa 26 iunie limba si lit materna -proba scrisa 27 iunie matematica
29 iunie afisarea rezultatelor cam asta stiu eu ...si eu sunt tot in clasa a vIII-a sper ca ti-am fost de ajutor happy

| anonim_4396 explică (pentru 123lalala):

Ms mult! Dar asa este sigur?

| 123lalala a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cate stiu eu daa adica avem o carte cu teste nationale si pe o pagina asa scrie. sunt sigura....de unde esti?

| anonim_4396 explică (pentru 123lalala):

Da stiu, dar eu sunt a 10a dar am 2 verisoara a8a si vruiam sa stiu sigur.

| 123lalala a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine atunci sper ca ti-am fost de ajutor happy

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi pe www.edu.ro, îți este de folos.
Pa, pa.

| NicoletaSmc a răspuns:

Cursurile se vor termina pe data de 14 iunie.
Intre 17-19 iunie se fac inscrierile.
Pe 25 iunie - proba scrisa la limba si literatura romana.
Pe 27 iunie - la matematica.
Afisarea rezultatelor va avea loc pe 29 iunie, cand se pot depunde si contestatiile.
Iar afisarea finala va fi pe 3 iulie.
Bafta!