| hiphop a întrebat:

Pe ce mana se poarta bratara la baieti?

Răspuns Câştigător
| ChishyyAlle a răspuns:

Nu conteaza pe care mana. Conteaza daca esti stangaci sau dreptaci. Dar cei mai multi poarta pe dreapta pentru ca majoritatea oamenilor sunt dreptaci. Depinde cum vreihappy. Si nu conteaza cum arata mai bine, ci cum te simti mai binehappy.

13 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Pe stanga stiam

| ahlrh a răspuns:

Stanga raised eyebrows, de fapt stii ce? Nici nu conteaza, tu sa te simti "perfect".

| MalynaMagdalena a răspuns:

Eu am vazut baieti care aveau ori la mana stanga ori la dreapta. Deci oriunde vrei, parerea mea tongue

:*

| remusbb a răspuns:

Nu cred ca este o anumita regula poarta pe care vrei big grin

Răspuns utilizator avertizat
| mistikk a răspuns:

Pai sincera sa fiu nu cred ca este o regula. Cred ca pe care vrei.

Răspuns utilizator avertizat
| Minks a răspuns:

Pe stanga stiam, dar am vazut multi care purtau pe dreapta. Ca si ceasul, de obicei se poarta pe stanga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe oricare?laughing Am eu un coleg in clasa caruia ii place sa poarte bratari si nu poarta doar pe una anume tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In principal o poarta pe stanga. E mai usor sa pui o bratara pe stanga daca esti dreptaci.

| Paultech a răspuns:

Acest articol s-ar putea sa te ajute

https://topbijuterii.ro/pe-ce-mana-se-poarta-bratara

| Mihai_Dasoy_1996 a răspuns:

Deci, la bratari atat la baieti cat si la fete nu conteaza pe ce mana se tin in general, insa exista bratari care se poarta pe dreapta sau stanga.
De exemplu pe dreapta in general se poarta bratarile cu aspect religiod, cu cruciulite, iconite si alte simboluri religioase (deoarece prin simbolistica lor ele au `rolul` sa te indrume sa te ajute si sa te invete) iar de obicei pe mana stanga se port bratarile (bratari ce au uneori o semnificatie negativa) sau bratarile impletite din diverse snururi, margele cat si alte obiecte rebele (cu semnificatii ce variaza de la o natie la alta: ca de ex in unele locuri bratarile cu snur sau ata purtata pe mana stanga au ca simbolistica stapanirea mainii, prin faptul ca ai control total ca si mana dreapta...in caz de esti stangaci bratarile cu snur se poarta pe dreaptawinking
Ca derivat al ceasurilor (ceasul reprezentand un accesoriu elegant ce il purtau deseori boierii pe mana stanga pentru a putea scrie lejer cu mana dreapta), bratarile de argint, aur sau alte metale pretioase sunt insemnate pentru a fi purtate tot pe mana stanga.

| SHERMICKEL a răspuns (pentru Mihai_Dasoy_1996):

Un răspuns foarte bun și cu argumente.