| lory_6999 a întrebat:

Pe Facebook cum poti sa-ti faci o pagina?

4 răspunsuri:
| RyGoLeTa a răspuns:

Pentru a crea o pagina facebook, tot ce trebuie sa faci este sa urmezi pasii:
1. Accesează https://www.facebook.com/pages/create.php
2. Alege un domeniu, din cele 6 variante oferite
Local business or place – Ideal pentru afacerile locale
Company, organisation or institution – Se adresează firmelor, organizaţiilor şi diverselor instituţii, de stat sau private
Brand or product – Special create pentru a prezenta sau promova un anumit brand sau produs
Artist, band or public figure – Creat pentru artişti, atleţi, formaţii, politicieni sau orice alte persoane publice ce doresc să-şi consolidze/promoveze imaginea. Poate fi rezervat doar de către persoana în cauză, pentru fani se va folosi opţiunea cause or community
Entertainment – Divertisment. Simplu
Cause or community – Pentru orice fel de cauze, mai mult sau mai puţin nobile. În plus aici se vor încadra şi fân pages (ceea ce în offline am numi fan-club)
facebook_page_3
3. Alege subdomeniul care crezi că te reprezintă cel mai bine
4. Alege un nume sugestiv plus eventuale detalii
5. Bifează că eşti de acord cu termenii şi condiţiile
6. Apasă Get started
Sper ca te-am putut ajuta! Bafta!

| lpavel a răspuns:

Deconecteaza-te de pe facebook si jos pe pagina unde te conectezi pe FB este butonul: creaza pagina! Sau intri pe o pagina oarecare si sus la dreapta iarasi vei gasi : creaza pagina! Succes!

| DDCC a răspuns:

Salut!
Uite de aici
https://www.facebook.com/pages/create.php
îți alegi tipul de pagină.

| raducuu a răspuns:

Uite aici (sper sa intelegi) : https://www.facebook.com/pages/create.php