| Sarraa97 a întrebat:

Pe facebook daca dau la toti prietenii mei imi apar intr-o oarecare ordine. Dupa ce criteriu apar asa? o prietena mi-a zis ca apar asa pentru ca acei prieteni ti-au vizita recent profilul ii adevarat?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate. La mine asa sunt: cei mai activi prieteni sunt primii.

| Hazzard a răspuns:

Pe jumatate adevarat. In spatele ordonarii listei de prieteni de pe facebook cat si a newsfeed-ului se afla un algoritm care ii sorteaza dupa mai multe criterii cum ar fi: interactiunea dintre tine si prietenul respectiv (aici ma refer la like-uri, mesaje, etc.), cat de des te cauta/il cauti pe prietenul respectiv, numarul de prieteni comuni, poze si alte evenimente in care sunteti "tagg-uiti" impreuna.