| deadman a întrebat:

Pe tot parcursul anului trecut, si ma refer la cel scolar, de fiecare data cand ma duceam acasa vedeam in statia de autobuz o fata care este din liceul si care era a9a la fel ca mine, dar niciodata nu am indraznit sa ma bag in vorba cu ea si sa o cunosc, iar acum ca incepe noul an scolar m-am gandit sa imi fac curaj si totusi sa vorbesc cu ea si sa o cunosc, dar nu stiu cum sa o abordez, vazandu-ma si ea pe mine in statie in a9a si stiind ca nu am indraznit sa vorbesc cu ea. Si nu stiu despre ce sa vorbesc cu ea si ce sa i spun. Si mai ales cum sa incep. Ceva sfaturi, va rog mult?

P.S.-Prin statia aia nu trece decat un autobuz si stie ca stiu in ce liceu este si chesti de genul asta, pentru ca am facut contact vizual si pe culoar la scoala.

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Poti la inceput sa stai mai mult pe langa ea in statia de autobuz, sa te asiguri ca te-a vazut si ca isi aminteste de tine. Dupa ceva timp poti sa intri in vorba cu ea si sa fii natural. Poti sa ii spui ca ai vazut-o mereu ca ia acelasi autobuz cu tine si prin liceu. Poti sa o intrebi in ce clasa este si vezi cum iti raspunde. Eventual poti incepe discutia legata de liceu, cu cine face romana sau alta materie, poate aveti vreun profesor in comun si discutia o sa mearga de la sine.

| drogh a răspuns:

Esti sigur ca vrei sa faci asta? Poate este doar o atractie la prima vedere care va disparea cu trecerea timpului. In plus, daca fata aia are un prieten si daca nu vrea sa aiba de'aface cu strainii? Ai putea sa te bagi in seama cu ea, dar gandeste-te de doua ori inainte

| AleXzpm a răspuns:

Bă tu în primul rând ai nevoie de o pereche nou nouță de ****, apoi te duci o bagi în seamă, ești natural și o să fie bine.nu trebuie să te prefaci că ești mare jmeker sau mai știu eu ce rahat penibil.