| deadman a întrebat:

Pe tot parcursul anului trecut, si ma refer la cel scolar, de fiecare data cand ma duceam acasa vedeam in statia de autobuz o fata care este din liceul si care era a9a la fel ca mine, dar niciodata nu am indraznit sa ma bag in vorba cu ea si sa o cunosc, iar acum ca incepe noul an scolar m-am gandit sa imi fac curaj si totusi sa vorbesc cu ea si sa o cunosc, dar nu stiu cum sa o abordez, vazandu-ma si ea pe mine in statie in a9a si stiind ca nu am indraznit sa vorbesc cu ea. Ceva sfaturi, va rog mult?

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Poti sa-i spui ca ai vazut-o in statie si ca stii ca e de la acelasi liceu si esti curioasa sa o cunosti.Succes! Daca merge ai de castigat o prietena sau o persoana cunoscuta cu care sa mergi impreuna acasa.

| Carmen100 a răspuns:

Fa'ti curaj, ca doar "ce se poate intampla?". Nu ai nimic de pierdut, ba chiar poti castiga prieteni happy

| deadman explică (pentru Carmen100):

Da, dar nu stiu cum sa o abordez, sa intru in discutie cu ea, ce sa ii zic prima oara.

| BTWIN a răspuns (pentru deadman):

Du-te la ea cu un zambet pe buze si vorbeste tare si clar incat sa te poata auzi bine dupa care ii zici buna, vrei sa facem schimb de guma, nu e orbit da e buna laughing glumesc...nu=i zi asa. spune-i doar buna sau salut apoi o intrebi ce autobuz asteapta, unde invata cati ani are ce face, daca vrea sa bea un suc mai tarziu cu tine happy

| GeorgiaaRose a răspuns:

Păi începi că clasica întrebare : Ce autobuz aştepţi? (Asta dacă nu mergeţi cu acelaşi. Fă-te că nu şti.)
Iar ea îţi va răspunde. Şi de aici intri într-o discuţie normală cu ce faci, cum te numeşti, la ce liceu înveţi. Dar să nu fi prea curios, nu vrem să o sperii. happy
Întreab-o lucruri normale şi nu fi prea evident.
Baftă. happy