| gyanina a întrebat:

Pentru baieti... ati prefera
1) o fata timida care nu vb doar atunci cand este intrebata
SAU
2)o fata tupeista care se baga in seama mereu si gaseste subiecte de discutie pentru a nu face loc plictiselii?big grin

Răspuns Câştigător
| madutz90 a răspuns:

Nu sunt baiat dar m-am gandit ca pot raspunde si eubig grin oricum baietilor de acum nu prea le mai plac fetele timide. Ei vor fete cu care sa poata avea o conversatie nu fete "mute" care sa raspunda doar cand sunt intrebate.Cu o fata mai tupeista reusesc sa se distreze mai bine.Plus ca fetele din a doua varianta sunt independente si capabile sa ia singure o decizie.
Nu mai suntem pe vremea bunicilor nostri cand femeia trebuia sa se ocupe de casa iar barbatul era cel care avea ultimul cuvant de spus. Iar o fata timida asteapta mereu "sa fie impinsa de la spate" pentru a face ceva.

20 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Prima.

| alexdop21 a răspuns:

Pai bine ar fi sa fie ambele, dar sa stie cand sa vorbeasca, sa nu se trezeasca asa aiurea in tramvai ca vorbeste! Asa ca cel mai bine ar fi sa fie timida dar in acelasi timp sa se acomodeze repede cu strainii si sa poata vorbii cand trebuie

| mada12 a răspuns:

Eu ma incadrez in a doualaughinglaughinglaughing

| DonGiovanni a răspuns:

Bine ar fi sa stie cand sa fie timida si cand sa fie tupeista

| Gexu a răspuns:

Cred ca a 2 varianta o prefera majoritatealaughing

| madutz90 a răspuns:

Cred ca ma incadrez in ambele variante.Depinde cine e in jurul meu si de starea mea de spirit: cand sunt bucuroasa incerc sa le transmit si celor din jur veselia mea si reusesc, dar cand sunt trista prefer sa stau in banca mea si sa nu vorbesc mai mult decat e necesar.

guesswho fetele din a doua varianta nu duc lipsa de atentie asa cum spui tu.Cred ca e genetic sa ai simtul umorului si sa reusesti sa alungi plictiseala celor din jurul tau.Sunt ridicole fetele timide care vor atentie si de aceea vorbesc mult si fara sens.

| gyanina explică:

Raul364aha aha interesant:devil))... eu ma incadrez in amandouawinking laughing

| I'm just me a răspuns:

Eu asi prefea a dou variantabig grin

| Raul a răspuns:

Mai daca e timida dar frumoasa nu mai e nevoie sa vorbeasca... dar daca e animalu ala domestic care face: muuuuulaughing)))...nu am nevoie dar momentan sunt in cautare ...sa stii ca daca te incadrezi in prima categorie...sunt baiat dragut 1, 72 ochii verzi par brunet, din galati situatie financiara foarte buna laughing)))))...nu sunt eu Brad Pitt dar fac sport de performantalaughing

| gingasu a răspuns:

Varianta nr 2 happy

| cosmingcc a răspuns:

Prefer o fata tupeista atunci cand isi impune punctul de vedere si normal k acesta trebuie sa fie +++ si atunci o ador, si daca stie si sa se distreze sau macar incearca la chefuri. ca sa nu stau degeaba sau sa dansez cu altele si sa intervina gelozia care isi are o temelie prosteasca ori sa zica sa nu ma distrez cum vreau eu pentru ca ea nu vrea(urasc asta) si imi place fata iubitoare care ma rasfata(asta e strikt personal) si sa stie sa tak cand trebuie si ce sa vb atunci cand trebuie, bineinteles ca sa mai si glumeasca uneori sa nu mor tinand recitale langa o statuie :laughing

| dada18x a răspuns:

Ti-ar place sa ai un prieten care nu vorbeste decat atunci cand este intrebat? Normal ca nu. Lui de ce i`ar place sa aiba o prietena care nu vorbeste decat intrebata? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm! multora li se pare usoara intrebarea, dar e cu dus si intors. cei mai multi am vazut ca ar alege a doua varianta, eu cred ca asta este un semn de slabiciune din partea baietilor pentru ca asta inseamna ca esti o persoana fara idei si care nu stie sa deschida o discutie de lunga durata, in plus iti i-a mai putin timp sa ajungi sa cunosti cat de cat bine o fata tupeista decat una timida. dar sa nu uitam o vorba:"Mata BLANDA ZGARIE RAU!" Eu le prefer pe cele timide pentru ca ma chinui mai mult "sa scot ceva"de la ele si este mai greu sa ajungi sa le cunosti. daca ea e timida si tu esti tupeist... ii va placea chestia asta, si de la o fata tupeista te vei astepta la orice, in schimb de la una timida nu prea.si asta e chestia frumoasa, cand o furi de la "o timida" o furi mai rau si daca ai patit-o o data te vei chinuii sa nu o furi si a doua oara. dar tot o furilaughing poti sa fii si cel mai bun laughing

| xxrobyxx a răspuns:

Io unu as prefera sa fie cam la mijloc big grin. Nu imi plac fetele prea tupeiste sau cele prea timide. Sa fie ele insusi sa fie zambarete si sa aiba simtul umorului tongue. Cam atat am de spus big grin

| kendel a răspuns:

Cu totul ca nu sunt baiat as vrea sa raspund si eu.nu ma incadrez in nici o categorie dintre cele doua, insa am avut destul timp sa diferentiez comportamentul unei fete timide si comportamentul unei fete tupeiste, si din cate am vazut de cele mai multe ori fetele tupeiste(nu toate)nu fac decat sa gaseasca cat mai multe metode de a iesi in evidenta, pentru a fi in centru atentiei si in foarte multe cazuri sunt si foarte egoiste.Am cateva prietene care fac parte din ambele cazuri.si recunosc eu am tot respectul pentru cele timide care nu vorbesc pentru a se afla in treaba ba chiar imi par mult mai inteligente decat cele tupeiste, intr-un articol de mai jos scria ca nu mai suntem pe vremea bunicilor, asa este nu mai suntem si nici fetele timide nu mai sunt ca pe vremea aceea, sunt timide insa inteligente si isi pot da seama de anumite lucruri pe cand cele tupeiste isi ocupa timpul in mare parte prin alimentarea orgoliului, prin metode de iesire in evidenta uitand de alte lucruri esentiale. dar desigur nu toate sunt asa insa cele mai des intalnite sunt aceste cazuri.in concluzie daca as fi in pielea unui baiat as alege o fata mai mult timida decat tupeista.

| oiubescpemada a răspuns:

decat sa vorbeasca mult si prost mai bine putin si binewinking

| Cristinel2008 a răspuns:

Prima variantahappy

| unbreakkkable91 a răspuns:

Eu as prefera ambele...
... dar totusi nici prea timida.ca apoi ma plictisesc repede de ea...si nici prea tupeista.sa se bage in seama cu toti...sau sa isi dea parerea unde nu trebuie...big grin tu cum esti tongue?

| Sinn a răspuns:

Prima vrianta

| MIRUanda a răspuns:

M-am gandit si eu la aceasta intrebare chiar daca nu sunt baiattongue... nimanui nu ii place o fata nici foarte tupeista si nici foarte timida...cel mai bine e sa fie pe undeva pe la mijloc.tonguebig grin