| Tobessjd a întrebat:

Pentru cei care sunt la bilingv engleza:cum este acolo și ce avantaje sunt și acum și în viitor?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai mai multe ore de engleza, 6-7 pe saptamana si la sfarsit de a 12-a poti sa faci un atestat in limba engleza care iti poate echivala ceva examene pe la facultate de limba.

| crud a răspuns:

Nu este mare smecherie; conteaza foarte mult profesorul de limba engleza: daca la liceul fara bilingv sunt profi mai buni, este ok; la bilingv faci in plus geografie in limba engleza (intr-un an); in alt an faci istorie in limba engleza; la liceul nostru, desi este excelent, proful de bilingv lasa mult-muuuuult de dorit; in schimb proful de engleza este formidabil!