| Catta a întrebat:

Pentru divort, daca 2 pres. vor sa divorteze, si ei locuiesc in casa parintilor femeii care au decedat, barbatul are dreptul la ceva din acea casa sau la casa daca el nu are niciun act si nu a contribuit cu nimic la acea casa? Scuzati categoria.happy

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este vorba de moștenire nu de bunuri comune din timpul căsătoriei celor doi soți.
Cel mult poate fi despăgubit dacă a contribuit financiar pentru întreținerea locuinței/casei cu acte doveditoare în acest sens.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inscrie-te la avocatnet.ro. Acolo un avocat iti poate da un raspuns corect. Aici nu cred ca sunt persoane care sa-ti raspunda legal. Iti vor da un raspuns de dragul fundei si gata.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.nu`s experta in domeniul acesta, dar nu cred.