| Andreea_1401 a întrebat:

Pentru inceput Buna am 15 ani si.
Nu stiu adica simt ca se intampla ceva cu mine, am o stare de aia emo adica lumea incepe sa imi para o banalitate, nu stiu ce se intampla cu mine, nu stiu ce vreau, sunt confuza, sunt violenta, am starii constate de nervozitate si nu ma pot stapanii!
Nu prea stiu ce sa fac, ma depaseste! M-am certat cu toti din cauza mea.Nu ma suport, nu stiu ce se intampla cu mine!
Incerc sa pastrez "ambalajul" de fata ok, obisnuita, calma, relaxata... Dar nu e asa si nu pot spune nimanui
Ce se intampla cu mine? Nu stiu daca ati inteles ceva dar nu stiu cum sa ma mai exprim.
Vreau un sfat orice, ce se intampla cu mine?sad

3 răspunsuri:
| Bluemind112 a răspuns:

Ummm 1 : Lumea e o banalitate totala...
2 : parerea mea este ca oricine are o perioada de genul big grin eu am 14 ani... si am si eu stari din astea destul de des, adica imi vine sa ma dau cu capul de pereti in unele situatii destul de banale (pentru viata mea xDD ) eu stau cu un prieten bun big grin el ma calmeaza ptk pot sa ai spun orice. pot sa ma descarc... ca stiu ca el nu ma critica big grin ca daca incerci sa te descarci in fata unei persoane de sex opus (in cazul tau baiat) el nu o sa te inteleaga complet big grin The force may be with you laughing

| sisoloco a răspuns:

Iesi cu prietenii...socializeaza...distreazate mai mult iesi din casa la plimbari macar 1 data pe zi du-te la un prieten uitati-va la un film faceti ceva

| Close2you a răspuns:

Buna! Poate nu ti se va parea o idee/sfat bun/a, dar cred ca ar fi foarte bine daca ai petrece timp cu familia ta(parintii sau fratele/sora ta).In plus, ai 15 ani(ca si minebig grin), esti adolescenta si crezi ca un lucru banal este groaznic/sfarsitul lumii.Incearca sa discuti asta cu familia ta.Si poate si muzica este un factor al deprimarii tale.Incearca sa asculti muzica vesela,de club,dar nu emo cu versuri teribilebig grin(nu vreau sa insult acest tip de muzica sau oamenii care il asculta).De asemenea, poti merge la Biserica si te ptoi ruga(te-ar putea linisti acest lucru).Si prietenii tai cum sunt? Daca au "tente emo", cel mai bine este sa cauti altii mai...pozitivi.Nu spun sa renunti la ei,dar sa devii apropiata de alt grup (care sa te motiveze).Eu zic ca o sa-ti treaca daca faci acesti pasi micutibig grin. Sper ca te-am ajutat, nu sunt prea buna in a da sfaturi, pentru ca si eu sunt mai sensibila si ma necajesc usor.Chiar sper "sa treaca"aceasta faza proasta din viata ta.happy