| AllexxLove98 a întrebat:

Pentru inceput. mie imi place de un baiat si el stie asta. chiar daca nu poate fi nimic intre noi nu pot inceta sa nu ma gandesc la el. Cum pot sa mi-l scot din minte?

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nimeni nu iti poate controla mintea, deci orice sfat ai sa primesti, totul depinde de tine. Nu stiu de ce nu poate fi nimic intre voi, dar poate ca asta te incita mai mult, pentru ca ce e interzis atrage. Totul depinde de tine. Timpul le rezolva pe toate.

| vintageheart a răspuns:

Numai tu poti sa-ti controlezi gandurile. Cu timpul, vei uita de el, va aparea altcineva in vizorul tau. Sau iti vei fixa niste obiective, cum ar fi marirea notelor sau un finalizarea unui proiect, care iti vor rapi timp, energie si implicit gandurile tale happy
E o chestiune de timp, va trece. Oricum, iti vei aminti cu drag de aceste momente big grin

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Eu am facut in urma cu 7 ani cea mai mare prostie din viata mea pe care am regretat-o enorm, spunandu-i unui baiat ca-mi place de el. Dupa 5 ani de zile mi-a spus mai subtil ca si lui ii place de mine.
Sfatul meu este sa nu-i spui tu ca il placi, lasa timpul sa decida, fii calma si rationala, nu te avanta prea mult.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes!

| BlondaBă a răspuns:

Ocupa-ti timpul cu altceva sau iesi cu alti baieti. Sigur ti se va pune pata pe altcineva kiss. Bafta!

| InsaneAciD a răspuns:

Pur si simplu urmeaza o alta caleoh go on. Daca nu poti fi cu el nu inseamna ca vine sfarsitu` lumii. Poate trecem toate prin asta. Mai sunt mii de baieti. Ai sa gasesti pe cineva odata:*.

| AllexxLove98 explică:

Va multumesc pentru sfaturi. si chiar o sa incerc probabil sa-l uit.