| AlexandruManase a întrebat:

Salut,
In curand voi sustine examenul de capacitate si nu ma prea pricep la mate laughing Idei cum sa invat ceva mai usor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti voi spune un secret: cand inveti noaptea retii mai bine; eu mereu invat inainte sa ma culc si am cea mai mare nota din clasa happy

| AlexandruManase explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfat pufi happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandruManase):

Cu placere happy

9 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Exercitii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In acest interval de timp nu mai ai cum sa inveti..pana acum ai avut tot timpul..Cheia la matematica e lucratul de exercitii.Dar daca nu vrei sa ai la examen toate gandurile si cunostintele incarcate iti recomand ca in ultimele zile sa te relaxezi si sa iti aduni gandurile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incurcate* sorry

| Skeez a răspuns:

Nu va merge cu copiat anul asta... din pacate
avem camere de luat vederi si 2 oameni trimisi de la minister in fiecare clasa

I`m so death!

| Skeez a răspuns:

Incearca sa faci cateva variante din alea de examen si vezi unde ai puncte slabe... si rogi si tu pe un coleg/a sa iti arate ce trebuie sa faci

Dar cum a spus cineva inainte timp de invatat nu prea mai e...

| BiancaStoran a răspuns:

Ia-ti un memorator! Formulele sunt mai scurte si mai simple.

| AlexandruManase explică:

Nu sunt chiar tufa de venetia, am 8 media, dar totusi