| Michi_7462 a întrebat:

Pff, deci am ajuns la disperare! TPU AJUTA-MAAAA!
Exista un baiat, il cunosc de aproape 3 ani. Cum? Prin intermediul interentului. Nu am luat-o in serios, dar se pare ca am dat de el si in viata reala. Iar el pe vremea aceea ma ura, pff e genul acela de cocalar care, are acum pica pe mine si la toti prietenii lui ma "laudat" cum ca as fii "c... a", iar eu chiar nu sunt asa! N-am nici fata de "c... a", nimic! Niki prieten nu am, si nici cu baietii nu prea vorbesc eu! Sunt o fata retrasa, timida si de aceea nu am suficient curaj sa-l infrunt. L-am ignorat cat am putut (va spun clar! de 3 ani tine chiestia!), iar el, cu atat mai rau se tine de mine! Nu suport!

Anul trecut a schimbat placa. De la "P. l. m", a ajuns la "te iubesc" si alte tampenii, pe mess. Cu un alt id si cu totul si cu totul un alt nume. Dar dupa felul cum vorbea (chiar daca se chinuia sa fie "cuceritor" si "respectos"), i-am recunoscut stilul si stiam sigur ca e el. Si dupa muult timp i-am spus ca stiu de fapt cine e, s-a enervat, si mi-a dat ignor.

Iar acum actual, cand trece pe strada pe langa mine ori face "woaw!" (cand sunt aranjata), ori imi face "moah"(intelegeti), ori se preface ca tuseste, ori fluiera, ori dreq mai stie! Ca mi s-a pus pe suflet! Nu mai vreau sa-l vad! Fiindac dupa el, prind curaj si ceilati baieti, iar eu una chiar nu suport sa se "ia " baietii de mine cu fluiereli si alte de asteah. Nu suport! Niki macar nu pot spune ca sunt vreo frumuste de care s anul te mai poti dizlipi! Sunt chiar banala, urata, blex! Si totusi, ce sa ma fac sa ma scap de acest nefericit?

Parca imi tine evidenta domnule! Cand ma machiez, cum ma imbrac, cum mnu stiu cum! Ce Dumnezeu are?! Eu nu suport aceste "iesiri" ale lui. L-am ignorat de atunci, pana acum si degeaba,. Si totusi e ca un facut, fac ce fac si tot de el dau! Am ajuns nici macar sa nu imi ies afar din clasa, doar ca sa nu mai dau de el! Fiindca chiar imi strica ziua!

Cum sa ma scap de el?
Cu ignorarea nu merge, o frumusete de aia din basme nu-s, ca sa zici ca de aia, fata de "panarama" n-am, sunt atat de timida incat uneori cand il vedeam puneam chiar si capul in pamant! Doar doar m-o ignora! indecent nu am imbrac, nu mai pot!

El si cand e cu prietenii, face mnu stiu cum un gest sau ma "saluta" sau imi zice ceva, automat! (catre mine) Iar cand e singur, pai nu mai face nimic, adica pare mult mai linistit, doooar imi zambeste "frumos" sad
Of!

Prima data cand a aflat cine sunt, tot imi pune mana pe fund cand am vedea prin oras si am fluiera, dar cineva la batut pentru aceasta si de atunci a inceput sa aiba comportamentul acesta haotic pe care l-am povestit mai sus. Iar treaba mea, nu ar fi neaparat de el! Ci si de ceilati. Fiindac ma povestit al toti ca sunt "asa " si "pe dincolo" si se i-au si altii de mineee crying

Am sa moor! Va rog ajutati-maaaa!
Sunt chiar disperata! Va rog nu faceti misto! Din cauza ploblemei acestae mi-am facut si cont pe TPU, am auzit de site-ul acesat de la o prietena.

(P. S.: scuzati greselile de scriere, dar m-am grabit. Sunt chiar disperata.)

4 răspunsuri:
| vis a răspuns:

Din ce oras esti ca te ajut eu lasa-mi id de mess

| byanka_6880 a răspuns:

Pff te intelg perfect, ce sa iti zic...fii indiferenta treci peste, schimbat. ti id-ul de mess.nr de tel, etc... cand il vezi pe strada ignora. l si cand iesi afara nu iesii singura, iesi cu mai multe fete.asa nu cred ca o sa tii se intample mare lucru, totusi, ai grija! bafta te puppp:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa nu iti pese si sa fii mereu indiferenta si eu am trecut prin asta si s. a saturat sa ma mai dispere asa :*

| Michi_7462 explică:

Galati