| ladygaga a întrebat:

Pizza de la fornetti ingrasa? In general, cam cate calorii au cele de la fornetti. Vreau sa ma ingras.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mancarea ingrasa except painea cu fibra

| Elena1234456 a răspuns:

Cred ca ingrasa, nu am vazut nici un regim cu Fornetti.Ar trebui sa aiba in jur de 500 kcal, tot fainoase sunt.

| Nicoleta a răspuns:

Bineinteles ca ingrasa.
In general produsele de la forneti au cam 400 cal( mai mult sau mai putin) pe suta degrame.
Pizza are 280 kcal/100g si cantareste cam 200g.
http://calorii.slabute.ro/calorii-mini-pizza-pontino-picant-fornetti.html
http://calorii.oneden.com/Calorii-Foietaj-cu-cascaval-Fornetti.html

| AnnaMariaaa a răspuns:

Multe calorii, pentru ca sunt facute cu tot felul de aditivi ca sa tina.

| Ana a răspuns:

Ingrasa

| Bloondyna a răspuns:

Sincer, inteleg ca vrei sa te ingrasi dar nu e bine chiar sa te indopi cu calorii, pentru ca atunci o sa caurga grasimea de pe tine:-ss. Incearca sa mananci mai multa mancare si sa fie echilibrata. Niste carne rosie, si mananca mult seara cand nu faci efortbig grin.

| Sabina_1904 a răspuns:

Da, ingrasa! Nu stiu cate calorii dar stiu ca ingrasa! De ce vrei tu sa te ingrasi? Lumea vrea sa slabeasca si tu vrei sa te ingrasi! Ar trebui sa te simti norocoasa!

| alinutza83 a răspuns:

Nu cred ca e o mancare foarte sanatoasa pizza de la fornetti. Incearca sa mananci sanatos si de cate ori iti e foame. Lasa stresul la o parte si s-ar putea sa ai succes in demersul tau. In plus aceasta pizza are intre 280 -296 de calorii. uite aici un site unde gasesti produsele de fast food si caracteristicile lor: calorii, lipide, glucide: http://calorii.oneden.com/Calorii-Fast-food/

| Lampardinho a răspuns:

Ingrasa doar daca mananci foarte mult eu zic daca vrei sa te ingras i du-te si ia-ti o shaorma laughing (scuze) daca vrei ceva de la fornetti ia-ti cu telemea sau cu ciocaolata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice produs fast-food ingrasa, nu conteaza ca e pizza sau mai stiu eu ce. Dar tu vrei sa pui sunculita sau vrei sa ai mai mult masa musculara? Gandeste-te mai bine. Eu as zice sa alegi mancarea sanatoasa si sa faci cat de cat miscare si astfel te ingrasi, (dar in acelasi timp controlezi procesul asta de ingrasare), dar iti dezvolti si musculatura. Corpul tau va arata mai bine decat daca depui doar la nivelul tesutului adipos, prin alte cuvinte, daca tot ce mananci devine grasime care se depune la randul ei oriunde si n-o sa-ti placa. Trebuie si putina grasime, dar putina.

| Happyjump a răspuns:

Da.

| rasvan_6149 a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi bea bere si mananca multa paine pizz_a e slaba