| alleee1234 a întrebat:

PLEASE HELP! Am nevoie de un sfat bun :3.
Ce as putea sa fac ca sa ma dezvolt putin mai repede ( Sani, fund ). La vara as vrea sa fac o preselectie de moda cu o prietena de-a mea. doar ca nu am masurile necesare sad

1 răspuns:
| InnaArkane a răspuns:

Pai nu poti sa iti grabesti procesul de crestere.Asa ai fost conceputa tu, ce varsta ai? Daca esti in perioada de crestere nu poti sa grabesti acest proces. Poate dupa 18 ani poti opta pentru implanturi cu silicon dar momentan nu poti face nimic privind sani.Pentru fund exista diferite exerciti.
Mersul in panta. Fie ca iti vei face timp pentru trasee montane (care sunt superbe, dar foarte obositoare), fie ca vei alege sa mergi la sala de fitness sa folosesti banda setata in rampa – oricare din aceste doua metode le-ai alege iti vei folosi muschii funduletului.

Poti sa alegi si urcarea scarilor, dar miscarea in acest caz este mai putin complexa si rezultatele sunt mai mici (dar suficiente fata de persoanele sedentare).

- Exercitii la sol: scorpionul, exercitii de lateralitate cu piciorul, extensiile si in general marea majoritate a exercitiilor care implica miscarea posterioara a picioarelor.

Bafta.