| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat toti prietenii mei stiu ca il plac. Acum vreo 10 zile cea mai buna prietena m-a pus sa vorbesc cu el, dar n-am putut, iar a zis ca sunt proasta pentru ca nu vorbesc cu el ca el ma place. Chestia este ca noi vorbim foarte mult pe mess si odata( acum vreo 3 zile) l-am intrebat daca ma place dar a zis nu. La scoala, privirile, gesturile lui imi dau senzatia ca ma place. Oare ce sa fac pentru a afla daca ma place sau nu? Raspuns plizzzzzzzz

Răspuns Câştigător
| Smileee_3231 a răspuns:

Inebuneste`lwinking
Fa`l sa moara ca ti-a dat asa raspunshee hee
Eu am o prietena care de un an umbla dupa un baiat si ei vb mult p mess si la scoala si ii trage niste privirilaughing Si el stie ca ii place de el dar nu vre sa fie impreuna. Ea continuaa si continuaa sa faca acelasi lucruthinking
Nu inteleg de ce dar ma roglaughing
Asa s`ar putea sa fie si la tine. Saau mai ar putea fi ceva: (mai bine le spuneai baietilor sa rasp, sunt cei mai priceputiwaiting) unora (baieti) le place doar sa se dea p langa fete dar nu se mai obosesc sa isi i`a angajamentul de a fii pe buna cu cineva.Adica doar vb cu o fata si multe lucruri dragute doar ca nu sunt impreuna, chiar daca se intalnesc si... big grin Asta ca sa poata fii cu mai multe deodatahappy
Depinde cum e baiatul tau. Succes!happy

2 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Intreba-l! singura solutie

| elmo2011 a răspuns:

Ai facut o prostie cu intrebatul pe mess. Parerea mea este ca messengerul si telefonul sunt teritorii moarte pentru. chestii de genul. Trebuie facute fata in fata, sa ii vezi reactia spontana, nu dupa "ce a fost cu brb" exact in momentul in care l-ai intrebat tu, daca intelegi ce vreau sa spun.

Exista probabilitatea ca baiatul sa fie timid, sau pur si simplu sa nu ii placa sa discute asa ceva pe messenger. Te sfatuiesc atunci cand sunteti doar voi (daca nu exista cadrul perfect, creeazal, de ex daca e cu mai multi prieteni il iei de mana si il tragi la cativa metri, prietenii lui poate vor comenta, dar ce te intereseaza, EL v-a aprecia initiativa ta) si il intrebi daca vrea sa iasa cu tine undeva. El va fi socat, sa nu te sperii daca o sa reactioneze cu un raspuns negativ, dar apoi probabil isi va cere scuze si te va invita el undeva.

APROPO: Nu mai cere prietenia, e un lucru copilaros! Daca iesi cu el, va sarutati, mergeti de mana nu e evident ca sunteti impreuna? happy

Pt mai multe detalii/sfaturi, da-mi PM.

Iti tin pumnii! happy

Paul