| Queenbibi a întrebat:

Plec intr-o tabara in 1 saptamana. Treaba e ca nu stiu la ce sa ma astept daca pot spune asa... Niste prietene de ale mele care au fost in tabere au baut in fiecare seara, sex, si altele. Ultima data cand am fost in tabara aveam 12 ani (acum fac 15) si nu imi statea capul la lucruri de genul. Deci daca aveti aceeasi varsta ca mine si ati fost intr-o tabara recent imi puteti da sfaturi/ sa-mi spuneti ce ati facut? Oamenii care considera ca sunt prea tanara si trebuie sa ma concentrez pe scoala sau altele sa nu se oboseasca sa scrie.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

In fiecare seara, sex, băut, sex, băut - asta e magia

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu toate fetele au in cap sex, alcool si distractie!
O fata serioasa la 15 ani, merge in tabara sa se relaxeze, sa viziteze, sa se bucure de natura, nu sa-si puna poalele in cap.
Oricum, trebuei sa mearga si un profesor cu voi, care are obligatia sa va controleze sis a va tina sub observatie, iar daca se intampla ceva, el raspudne legal in fata parintilor si a Politiei.
Deci, du-te linistita in tabara, ca nu se va intampla nimic din ce nu-ti doresti, atata vreme cat nu te apuci de droguri, alcool sau sex, cu buna stiinta

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

In primul rand intr-o tabara exista un coordonator care are grija de voi. Eu am fost in destule tabere si crede ma ca nu a existat niciodata faze cu sex sincer, alcool poate s-a mai consumat cand ieseam in bar, discoteca. Dar in tabere trebuie sa te distrezi, de astea sunt faculte sa te dezvolti pe tine. Se fac tot felul de activitati de comunicare etc. Nu am auzit de nici o tabara in care s-a intamplat sa se faca sex laughing)) pentru ca coordonatori aia sunt pusi pentru ceva acolo.

| DoctorulManhattan a răspuns:

Distreaza-te si fa ce f*cking vrei! La varsta asta iti vei face cele mai frumoase amintiri, asa ca fa orice iti place si te distreaza. Subliniez insa CE VREI. Nu te lasa pusa de ceilalti sa faci ceea ce nu vrei doar pentru a fi acceptata de ei pentru ca nu iti va ajuta la nimic. Nu is fan al modului in care se distreaza generatiile astea (sex, droguri). Noi gaseam multe alte modalitati sa ne distram si ne distram foarte bine dar ma rog. Daca vrei sa faci sex, asigura-te ca cel cu care faci are prezervativ. Daca nu ai baut pana acum, te-as sfatui sa nu te hazardezi pentru ca s-ar putea sa intri in coma. Ah, si mai bine nu te-ai droga happy In rest, cum am mai spus, fa ce vrei si distreaza-te

| LexaEAG a răspuns:

Distreaza-te si fa ce vrei atata timp cat nu o sa regreti mai tarziu alegerile facute.