| bluelikenever a întrebat:

Plss help.Anul trecut am terminat liceul, dar nu am dat mai departe la facultate.In schimb, prietena mea cea mai buna a dat.Anul acesta ma inscriu si eu la o faculta.problema e urmatoarea: cand i-am zis prietenei mele ca dau la facultate, nu s-a bucuratstraight face(ma gandeam ca daca ii spun, se va bucura pentru mine, etc).(si in felul acesta, am petrece mult mai mult timp impreuna)Felul in care vorbeste cu mine despre facultate, imi demonstreaza ca nu ar vrea ca eu sa ma inscriu la faculta.sadeu sunt decisa sa ma inscriu, dar as vrea ca ea sa fie alaturi de mine, si sa ma incurajeze. unde e ea la scl, si-a facut cativa amici(si se intelege mai bine cu o fata)dar a spus ca nimeni nu imi va lua 'locul' de BFF.nici nu mai stiu ce sa spuncrying tin ff mult la ea, nu vreau sa o pierd ca prietenasad voi ce spuneti? de ce se poarta asa? dar fara raspunsuri jignitoare, plss.mersi mult.

1 răspuns:
| AlexandruGabriel a răspuns:

Nu știu de ce vrei sa pari mai proasta decât ești?; dacă intre voi doua nu exista și o alta relație decât cea de prietenie atunci nu stiu de ce suferi! big grin Se spune ca în viata cel mai bun prieten iți e cel mai rău dușman, gândește-te și reflectează la asta! Din ce simt ești o fata curajoasa și inteligenta, iar dacă vei reuși la facultate[bafta multa] iți vei face alți prieteni/alte prietene și îți vei uita asa-zisa prietena f ușor.In viata nu trebuie sa te legi de oameni și de lucruri dacă vrei sa faci un următor pas în viata.Si dacă ai un iubit pe care și ea îl cunoaște de mult sa fii sigura ca s-a culcat cu el și de aceea te evita.Cunoaște mai bine oamenii și bafta în continuare.