| WolfGirl a întrebat:

Plss! Semnati petitia pentru salvarea animalutelor!
http://www.fnpa.ro/petitie/

Răspuns Câştigător
| Jeryko a răspuns:

Eu am semnato imi dai si mie o funda va roghappy?

2 răspunsuri:
| WolfGirl explică:

Petitia se refera nu numai la salvarea lor de la eutanasiere ci si la cautarea altor alternative pentru a nu mai fi caini pe strada. Incurajarea adoptiilor si a sterilizarii este una din ele. Preferi sa fie omorati sau sa se gaseasca si alte moduri de a reduce numarul cateilor de pe strazi? Sunt si ele niste suflete. Ar fi chiar crud din partea nostra sa nu ne pese. Am fost si eu muscata de un caine dar a fost in totalitate vina mea. Asta nu inseamna ca trebuie sa le urasc.

| Foxie2 a răspuns:

Eu as semna, dar nu o fac! si sti de ce?
(sa nu crezi ca mie nu mi-e mila de caini sau ca nu-mi pasa de ei...)
Dar cand o sa vina mama ta sau tatal tau muscat de un caine...o s-a cam regreti ca ai semnat petitia!
Sa-i lase pe strada? eu cum es din casa vreo haita de caini se uita la mine...nu sti niciodata ce e in capul lor.De ce sa nu mergi linistit pe strada? ar trebui prinsi undeva cu niste conditii bune dar nu lasati liberi...bine nici omorati dar pana la urma cine e mai important, sanatatea ta? sau a cainilor?