| alexbulinuta a întrebat:

Poate ca v-ati plictisit de adolescentele de 18 ani care pun mereu aceiasi intrebare "oare ma place", dar credeti-ma ca nu stiu ce sa fac.Anul acesta in clasa mea a venit un coleg nou,iar la inceput l-am catalogat ca fiind un derbedeu, dar in prezent ma inteleg foarte bine si aici intervine problema. La scoala are obiceiul de a ma pupa pe obraz(nu pleaca acasa daca nu face asta ), cauta sa ma consoleze si ma sustina mereu cu un sfat bun.De curand am avut parte de un conflict,clasa mea fiind pe bisericute, s-a gasit o fata, una care nu este chiar un model de urmat sa ma critice si m-a pus cam rau cu profesori.Eu m-am enervat si am inceput sa plang, iar el a avut grija sa"stea"pe capul meu pana m-am calmat.Cand mergem la informatica are mereu grija sa se puna langa mine luandu-ma in brate sau adormind cu capul pe umarul meu.Eu una il plac, dar mereu ma stirga "cole" bagandu-ma in geata si din pacate nu avem prieteni comuni in afara clasei care ar putea sa ma ajute in aceasta problema.

5 răspunsuri:
| Miiku a răspuns:

Te place, dar nu incearca sa iti dea o impresie gresita. Cand te striga cole, pentru el e mai mult decat inseamna cuvantu` in sine. Cauta-i si tu un apelativ sa vada ca nu te deranjeaza cand te striga asa.

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu cred ca te place. Incearca sa il inviti undeva si incearca sa dezvolti cu el si o relatie in afara scolii. Din ce spui sunteti foarte apropiati, asa ca incercati sa mergeti la cateva intalniri si poate va face el primul pas. Daca nu, atunci nu te sfii sa faci tu primul pas. Nu cred ca te va refuza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai vrea sa te strige, fa? Este istet daca face asta de fata cu ceilaltiwinking Ai 18 ani si inca esti la scoala, si ce scoala este aia cand adormiti in clasa? laughing)

| alexbulinuta explică (pentru anonim_4396):

Sunt la liceu clasa a 12 happy Si dupa cum am spus nu este chiar usa de biserica baiatul happy am specificat "derbedeu"

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexbulinuta):

Dupa cum am mai spus, este istet cand te striga colega. In afara orelor de liceu va intalniti?