| thedream a întrebat:

Poate credeti ca sunt nebuna pentru ca pun atatea intrebari despre menstruatie... Dar as vrea sa stiu daca atunci cand pui mana in apa rece in timpul menstruatiei se prelungeste durata ei?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Piㄨㄨy a răspuns:

Nu!happy
mana nu are legatura cu zona ovarelorhee hee. daca faci o baie cu apa rece si stai acoperita cu apa pana deasupra burtii, iti poti face menstruatia sa-ti intarzie cu cateva zile sau ti-o poti opri(daca ai atunci cand faci baie). Daca faci baie cu apa un pic mai calda atat cat suporti tu, iti poti face menstruatia sa vina mai devreme(e foarte util acest truc daca vrei sa mergi la o petrecere in rochie sau pleci la mare si trebuie sa-ti vina in perioada aiawinking )... funda?happy

3 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Nu,cred ca e o aiureala. N'are legatura :d

| Fluture a răspuns:

Buna.
Eu stiam ca daca stai cu picioarele in apa rece iti vine abundent sau te tine mai multe zile.

| Pєтяσηєℓα a răspuns:

Buna.nu,n-are nici o legatura.