| just|breathe a întrebat:

Poate este o intrebare aiurea dar voi cum explicati senzatia cand ti-se pare ca timpul a ramas in loc...de exemplu e ora 11 si eu tot am senzatia ca este ora 6, mi-se pare ca inca mai e lumina afara, asta de vreo doua ore, desi nu am facut nimic deosebit.Am o stare "altfel", parca as fi intr-un fel de vis.Nu gasesc nici o explicatie.Am tot felul de stari ciudate, ne la locul lor, de un timp in coace. E greu de explicat, dar mai mereu am momente cand ma simt ciudat, intr-o alta lume, cu o stare sufleteasca ciudata.Eu nu pot sa imi explic, dar oare care ar fi motivul? Daca ati gasi un raspuns la aceasta aberatie, v-as ramane recunoascatoare.Multumesc...

3 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Cate ore petreci la calculator?
Incearca sa schimbi ceva, sa incerci altceva, sa diminuezi rutina. Lucrurile noi schimba durata timpului.

| jony a răspuns:

Incearca sa mai iesi pe afara nu sta doar pe net normal ca devi de nu mai sti pe ce lume traiesti.Plimbate distreazate cu prietenii cu familia citeste fa mancare ajuta si tu prin casa la lucru si o sa vezi ca nimic n-o sa mai fie ca inainte!

| dana5025 a răspuns:

Hmm...asa ceva se intimpla ca mine dar eu am luat-o ca pe un atu.Adica nu dorm noaptea aproape deloc si ma ocup ca altceva intre timp. dar asta cu "altfel" nu stiu.eu singura nu-mi pot explica.cred ca are legatura cu starile interioare.adica poate ceva te nelinisteste sau te gindesti mult la un lucru sau persoana si de multe ori mintea e concentrata pe altceva. daca gasesti un rs. mai bun imi scrii in particular