| Kidutz970523 a întrebat:

Poate ma ajutati voi,se pare ca am o fata in clasa. cu care am devenit buni prieteni,dar in ultima luna aceasta a devenit foarte suparata am incercat sa o ajut dar imi tot zicea sa o las in pace,dupa asta recent se pare ca mi-a zis printr-un mesaj ca nu maiu vrea sa vb cu mine,in acceiasi seara m-a sunat si mi-a zis ca i-a fost dor de mine,totul a fost o gluma proasta,ea mi-a spus pe mess si acum am aflat cum e de fapt,acum eu ma simt ca un fraier ca mia pasat de ea si am ajutat-o,ma puteti ajuta?
Ce ziceti macar sa ma mai uit la ea?
Am cunoscut-o destul de bine dar se pare ca mam inselat,nu stiu daca e la categoria asta,dar va rog ajutati-ma,de obicei eram suparat, trist si imi venea sa plang pe tema asta, dar acum simt o furie foarte mare si o ura pe care nu credeam ca o pot avea.Va implor ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Fii mai bun! Suntem în perioada sărbătorilor de iarnă! Mai dăi o şansă, cred că a vrut să facă o farsă, o glumă şi a cam exagerat. Oricine poate greşi cu condiţia să nu se mai repete, poate şi tu la rândul tău ai supărat rău pe altul şi ţi-a mai dat o şansă, aşa se procedează cu prieteni adevăraţi.Crăciun fericit şi sănătate Maximă!

| DedeeAndreea a răspuns:

Hei,nu trebuie sa te simti asa de rau si infuriat! Tu nu ai nicio vina in toata chestia asta! Colega ta, se pare ca a vrut sa iti faca o gluma(o farsa), si ea nu ar fi trebuit sa procedeze asa.Stiu cum e,si mie mi s-au facut multe farse chiar de la cei mai buni prieteni ai mei(eu credeam ca sunt cei mai buni prieteni ai mei,dar nu au fost niciodata),si m-am simtit foarte nasol,ma intrebam mereu "Oare de ce? Ce le-am facut ca ei sa imi faca asemenea farse?",dar ei aveau chef de glume proaste pentru ca stiau ca eu pun totul la suflet! Asta este,cred ca va trebui sa inveti sa accepti chestiile astea,daca vrei sa mai ai prieteni!
Deci,prin urmare,colega ta a vrut doar sa iti faca o farsa(ceea ce nu e deloc frumos),dar nu trebuie sa o urasti sau sa fii asa de suparat pe ea, dar va trebui sa ii explici ca tie nu iti plac astfel de farse si ca tu nu ai chef de asemenea glume! Probabil te va intelege! Nu mai fii trist, caci e Craciunul, moment de bucurie sfanta, si de aceea nu trebuie sa iti incarci mintea cu astfel de probleme care te supara!
Sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutor! Craciun fericit si un An Nou plin de bucurii!

| Kidutz970523 explică (pentru DedeeAndreea):

Nu farsa este baza supararii,trebuia sa explic mai bine dar ea imi era buna prietena si nu stiu luna asta a intrat intr-o depresie absoluta eu am facut tot ce am putut ca sa ajut dar nai avut ce face si se pare ca acum a intrat in faza
ce mai naspa, ma simt foarte prost pentru ca am crezut ca imi e prietena buna dar se pare ca mam inselat, dar mam horat in acceiasi seara sa nu imi mai pese deloc, o sa am eu momente in care imi voi tot aminti de acest lucru, dar si eu imi voi aminti ce a facut.Problema mea cea mai mare si pentru un baiat este ca pun suflet in ce fac si imi pasa de altii, dar din seara asta nu mai vreau sa fac asta.Multumesc pentru raspuns si un Craciun Fericit si An nou fericit.