| pitikaaaa a întrebat:

Poate pare o intrebare stupida dar va rog mult sa raspundeti cu seriozitate si fara mistourii.MULTUMESC!
Deci de cateva seri nu mai pot dormii din cauza cosmarurilor...nu inteleg de la ce am cosmarurii fiindca nu mai m`am uitat la filme horror de o luna sau doua...deci nu cred ca asta e motivul
si faza cu cosmarurile nu e tot...mai e ceva:ziua cand sunt singura acasa simt pe cineva langa mine

sau cand sunt afara simt ca ma spioneza cineva sau ceva
de exemplu acum cateva zile ma duceam la scoala si eram la mine in spatele blocului eram SINGURA puteam sa jur asta...insa in ciuda faptului eu auzeam pasi si simteam prezenta cuiva langa mine (mai precis in spatele meu)
bun acum si intrebarile mele
1.De la ce am cosmarurii? si dc?
2.de ce am senzatia asta cum ca ar fi cineva langa mine? si de la ce?
3.cum pot sa scap de asta? ce pot sa fac pentru a dormii linistita fara a mai avea cosmaruri si sa pot sta linistita in casa fara a sta cu inima in gat de teama ca ar putea fii cineva?,.

6 răspunsuri:
| Happyness a răspuns:

Zi tatal nostru. hei ia niste tamaie si tamaie prin camera pune` in ceva niste hartie apoi tamaie si cand scoate fum tamaie. zi tatal nostru si da cu aghiazma in camera. asa am patit si eu si am facut asta ieri pe seara si nu am mai visat urat

| vlaaddd a răspuns:

Cumparati si tu o Cruciulita si puneti-o la gat.
Seara inainte de a te culca spune si tu Tatal Nostru.

Gandeste-te ca nu e nimeni, nu are ce sa iti faca nimeni.
Nu-ti fie frica de moarte.

| BeYoU a răspuns:

Roga-te la d-zeu in fiecare seara happy

| claum01 a răspuns:

1. Poate de la stres.
2.Si eu am problema asta.Intr-o zi eram singura in dormitor si puteam sa jur ca cineva mi-a miscat scaunul si am simtit ceva rece ceva ca o respiratie. Poate a fost imaginatia mea... dar nu prea cred.In cazul tau poate cineva drag care a murit incearca sa te contacteze.
3. Vorbeste cu mama ta si spune-i despre chestia asta si sugereazai sa mergeti la un preot sa sfinteasca, camera si in fiecare seara spune o rugaciune si deasupra patului agata o cruce.

Da-mi un mesaj cu exemple de cosmaruri pe care le ai poate te pot ajuta big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tampenie, spune tatal nostru! voi incerca sa iti raspund la intrebari, desi nimeni in lumea asta nu stie raspunsul mai bine ca tine. e clar ca e o mica problema care vine de la mansarda.solutia cea mai buna ar fi un psiholog. daca nu incearca, o perioada sa te inconjori de prieteni si fa ceva care sa te tina in priza de exemplu un sport in orice caz o activitate care sa te oboseasca destul de mult incat sa poti adormi repede si fara griji.problemele o sa dispara usor-usor, cea mai buna solutie ar fi psihologol

| BuradaCosmin a răspuns:

Pai asta ar putea fii din mai multe cauze: Daca ti i pierdut pe cineva drag subconstientul tau crede ca esti si tu in pericol si de aceea crezi toate astea crede-ma nu stii ce poate crea subconstientul. alta ar fi una simla cum ca te stresezi mult prea tare.
Pt a incerca sa rezolvi cosmarurile incearca asta inregistreaza ti vocea pe telefond spunand ca "visezi si controleaza ti visul" si pune-l sa sune la 2:00 si 4:00 cu alarma dar incet pentru a auzii dar pentru a nu te trezii dupa ce iti invingi frica toate vor disparea?