| cristianorudi7 a întrebat:

Poate sa imi spuna cineva cum pot sa invat/ sa retin sistemul nervos, in special partea cu caile ascendente si descendente si nervii cranieni? Multumesc din suflet

2 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

laughing asta am si eu de invatat... poate reusesti schematic, cum zisa colegu' de mai sus, sau daca ai vreun atlas ceva, care sa-ti largeasca imaginatiawinking spor sa avemwinking

| razvanstoica a răspuns:

Fa-ti cat mai multe desene si scheme. Sau macar, copiaza desenele din carte, mai schematic. La nervii cranieni poti face desen cu trunchiul, in care sa reprezinti originile aparente si reale. Succes!