| RazvanSmile a întrebat:

Duminica(3 Februarie) am olimpiada la biologie si trebuie sa invat toata materia din a7a.(sistemul nervos,urechea,ochiul, gustul, mirosul si pielea). Problema e ca nu stiu cum sa retin asa de multe intr-un timp asa de scurt, unde mai pui ca mai am si teste de dat si proiecte de facut.

{Vreun sfat despre cum as putea sa retin repede si mult? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| NomGol a răspuns:

Si ma duc la olimpiada de biologie tot la clasa a 7a si am de invat aceleasi lucruri, darcel mai bine e sa te pui sa inventi cate o lectie pe zi da asa bine de tot, si dupa sa le repeti pe toate impreuna.Dar daca faceri si repetitii cu prof. nu ar trebui sa fie asa greuwinking

2 răspunsuri:
| lolium a răspuns:

eu sunt pe clasa a 11-a si merg la olimpiada, dar stiam ca e sambata, pe 2 martie...

| andaBratianu a răspuns:

Organele de simt le retii usor daca faci desenul fiecaruia in parte (mai intai te uiti intr-un atlas, dupa care desenezi componentele fara sa te mai uiti in atlas). Sper sa inveti mai usor.Aaa, si se poate aplica si in cazul sistemului nervos.Bafta :*