| RazvanSmile a întrebat:

Duminica(3 Februarie) am olimpiada la biologie si trebuie sa invat toata materia din a7a.(sistemul nervos,urechea,ochiul,gustul, mirosul si pielea). Problema e ca nu stiu cum sa retin asa de multe intr-un timp asa de scurt, unde mai pui ca mai am si teste de dat si proiecte de facut.

Vreun sfat despre cum as putea sa retin repede si mult?puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Chirii a răspuns:

Si eu am fost e foarte mult de invatat asa ca trebuie sa te pregatesti din greuu..incepe prima data cu greile usoare, de vaza apoi cu unele mai grele si munceste foarte mult la probleme si uita-te la desene de obicei iti dau probleme cu desene

1 răspuns:
| isabelabela a răspuns:

Eu de obicei scriam pe scurt si invatam din rezumatul de care l-am facut dimineata(ca atunci retin mai mult ca sunt odihnita)sau scriind lectia rezumata de mai multe ori sau reprezentand pe desen (schema)