| BeastMaster a întrebat:

Poate sunt eu cam proasta si nu inteleg unele lucruri pe care altii le inteleg perfect.
-Nu inteleg de ce multi tineri din zilele noastre incearca sa isi ia viata...
-Nu inteleg de ce oamenii duc razboaie si creaza arme performante si bombe nucleare distrugand teoretic si viata lor fiindca traiesc pe acelasi planeta.
-Nu inteleg de ce lumea se plange ca a inceput incalzirea globala iar lumea este plina de fabrici poluante.
-Nu inteleg de ce niste fetite se plang ca le-a lasat iubitul cand poate vecinul sau se zbate intre viata si moarte si se bucura ca mai poate respira macar doua minute.
-Nu inteleg de ce toti spun ca Romania este o tara murdara si urata cand de fapt este o tara perfecta murdarita de ROMANI.
Ar mai fi multe lucruri pe care nu le inteleg dar decat atat am avut timp sa scriu... Poate ma faceti si pe mine sa inteleg.

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Ba tu intelegi...dar nu vrei sa accepti!
si anume nu vrei sa accepti prostia unora...
Si stii ce e grav? cand traiesti in societatea asta,bolnava,poluata si nepasatoare, fara sa iei atitudine... faci parte din ea, chiar daca iti place sau nu

3 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=gTPT2WvHUEU

"In fiecare secunda se naste un om prost, si doar la fiecare 5 minute un om inteligent."
Mai mult, un studiu recent a aratat ca 2 din 3 europeni au probleme psihice.
Deci doar 1 om din 300 e destept, si 2 din 3 nebuni.
Si un om inteligent poate avea probleme pishice, deci din 900 de oameni doar 1 ar fi un om si inteligent si cu picioarele pe pamant.
Daca vrei mergem si mai departe : 1 din 2 oameni e rau.Adica... pur si simplu ii place sa faca rau ( exemplul tau cu bombele atomice ).Ce mai ramane? 1 om din 1800 e inteligent, bun si cu picioarele pe pamant.As putea continua pana ajungem la 1 din 4-5k, dar nu mai e nevoie ^^

-Incearca sa isi ia viata pentru ca sunt niste retardati ( de cele mai multe ori Emo ) : http://www.youtube.com/watch?v=UAvbsNckKXo

-Distrug tot din cauza lacomiei.

-Cei care se plang nu au fabrici, iar pe cei care le au nu ii intereseaza de incalzirea globala.Cei care se plang de incalzire nu au destul curaj incat sa-i infrunte pe directorii fabricilor ( o mai fac din cand in cand intr-un mod pasnic, dar nu rezolva nimic; au nevoie de sticle incendiare ca sa dea foc la fabrica ^^ )

-Pentru ca sunt niste ***** obsedate de sex :D

-Ce inseamna "o tara murdara"? Tarile ar fi la fel de curate, oamenii le fac murdare.Deci o "o tara murdara" = o tara cu oameni care o murdaresc.

Sper ca ai inteles acum in ce lume traim;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca oamenii, in general, sunt de neinteles.

| BeastMaster explică (pentru anonim_4396):

Putin zis ''de neinteles''. Apropo, multumesc pentru raspunsuri. big grin