| MyLifeIsAmazing a întrebat:

Poate vi s-a intamplat si voua.Ati cunoscut o fata sau chiar un baiat pe net? Va-ti imprietenit si va-ti apropiat extrem de mult? Nu a fost de ajuns asa ca va-ti intalnit si in viata reala decat in cea virtuala? Dupa un timp baiatul pe care l-ati cunoscut vrea sa fie cu tine? Sau fata pe care ai cunoscut-o vrea sa fim cele mai bune prietene?(chestiile astea mi s-au intamplat adica acei copii pe care i-am cunoscut aproape in acelasi timp s-au apropiat asa de repede de mine incat nici nu stiu ce sa zic. Adica baiatul e frumos si fata e draguta dar tocmai azi am aflat ca sunt frati si oricum locuiesc la cateva blocuri de mine; si toata chestia asta s-a intamplat in mai putin de o luna.) Inainte parca am mai vazut-o pe acea fata dar era prea fudula sa vorbeasca cu mine. Voua vi se pare aceasta prietenie asa "rapida"? Credeti ca va fi ceva bun daca voi deveni mai apropiata de ei?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Chiar ieri am vazut un film cu tema asta. 5 pusti din medii diferite erau inchisi in scoala pentru a ispasi pedeapsa.Tocilarul,rebelul,ciudata,frumoasa si tipul adorat de juma` din fetele din liceulaughing
Si in perioada asta cat au stat impreuna in detentie au ajuns sa isi cunoasca vietiile si inevitabil si-au pus intrebarea:Fiind atat de diferiti in viata reala se vor saluta macar? Bineinteles finalul a ramas deshis intrerpretarilor.Asa si in cazul tauwinking
Pe mess e mai simplu sa iti gasesti pasiuni comune cu cineva cu care in realitate pari diametral opus.Si mai sunt si prietenii care se vor baga intreband:Ce ba tu umbli cu aia?oh go on
O prietenie adevarata trece peste tot, dar e nevoie de efort de amble partiwinking
Risca.Cine stie ce prieteni de o viata vei castigahee hee

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu poti sti daca nu incerci. Vorbeste cu ei si incearca sa fiti apropiati si sa va cunoasteti mai bine. Iti poti da seama daca au figuri sau nu. Daca ea e sora lui e si mai bine. Inseamna ca ai oarecum un avantaj in relatia cu el. Asta daca e sa fiti impreuna pana la urma. Trebuie sa mai iesiti de cateva ori si abia apoi iti dai seama daca ii vrei sau nu langa tine. Si internetul e o modalitate de a cunoaste noi prieteni. Am cunoscut si eu persoane astfel si nu mi-a parut rau.

| Elena1234456 a răspuns:

Eu zic sa incerci, nu se stie niciodata.

| vika16 a răspuns:

Sigur, niciodata nu e inutila o noua prietenie, dar nu uita sa fii foarte prudenta si atenta cu ei pentru ca la mijloc sa nu fii victima a vreo unei farse. bafta