| Cățelul22 a întrebat:

Pot genera bani din Instagram doar prin faptul că am o pagină peste 10k de urmaritori? Sau prin faptul că postez poze?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu te mai lua dupa donna alba ca habar n-are ce vorbeste. Daca ai un numar mare de urmaritori, devii un punct de interes pentru tot felul de firme la inceput de drum care cauta promovare. Poti fi platita de ei sau sa primesti diverse produse gratis. Primesti niste bani si de la Instagram dar nu prea stiu pe ce conditii. Cauta pe google ca sigur a explicat cineva. Stiu ca poti sa-ti setezi profilul sa treci pe modul `business`

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adry05):

Daca nici tu nu stii concret nimic, de ce te bagi sa discreditezi pe altcineva?
Jenant pentru tine, sa te faci de rusine, vorbind doar ca sa te aflii in treaba!

| Adry05 a răspuns (pentru Violleta2022):

Stiu pentru ca urmaresc conturile unor persoane care fac treaba asta si au mai explicat pe scurt, dar nu stiu toate detaliile. Ideea e ca bani se fac, asa ca singura care vorbeste sa se afle in treaba esti tu.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am auzit sa poti genera bani din Instagram sau FaceBook.
Aste sunt aplicatii care nu-ti apartin, iar cei care pun reclama pe ele, suntsi cei care platesc aplicatia sa fie publicata.
Tu din pacate, nu ai ce ea primesti, ca Instagramul nu-ti apartine tie, iar pozele pe care le poui pe Instagram, le pui pentru ca iti dau ei voie. Eventual, ii face pe cei de la Instagram Inc mai bogati, pentru ca le aduce mai multu useri pe forum, iar tie, popularitate si atat.

| Cățelul22 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc oricum❤

| roxyroy a răspuns:

Da se pot face bani pe Instagram incepand de la 3000 de flowers in sus

| vikinglibrary a răspuns:

Instagramul nu are reclame, castigi bani doar daca te contracteaza o companie sa le faci reclama la produse prin poze + descriere.