| MartinAlabert a întrebat:

Pot invata in 3 ani engleza?
Stiu multe cuvinte de baza si inteleg cand ma uit la filme cat de cat.
Dar nu stiu sa vorbesc eu sau sa dezvolt propozitii.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vorbeste cu nativi sau vorbeste singura in engleza intr-o oglinda.
Imagineaza-ti ca faci vlogg de exemplu si vorbeste pe diverse teme banalela inceput si din ce in ce mai complexe.

| William a răspuns:

Nu ai nevoie de 3 ani, poti sa inveti in unul singur.

| mihai69 a răspuns:

Poți să înveți și în 6 luni dacă pui osu' la treabă și burta pe carte.
Și dacă ai prieteni cu care să vorbești DOAR în engleză, va merge și mai repede.

| DrGoogle a răspuns:

Poti invata si mai repede depinde ce nivel doresti si cat de mult iti doresti.