| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu limba engleza. Stiu sa traduc din scris si inteleg ce spune nterlocutorul insa nu stiu sa vorbesc, cum sa formez propozitii. Stie cineva cum pot invata?

5 răspunsuri:
| Peaches a răspuns:

Pentru inceput, incearca sa citesti din carti in engleza cu voce tare. Astfel, iti vei imbunatati pronuntia si vei memora modele de fraze.
Sper ca asta ajuta! Have funwinking

~Roxetta

| zaratu a răspuns:

Sunt cursuri gratuite pe net de, pentru mai multe detalii iti las id meu zaratu. iulian

| diaac a răspuns:

Cel mai bine se invata vorbind. Stiu ca la inceput e greu, dar cu cat exersezi mai mult, cu atat iti va fi mai usor, mai ales ca deja stii limba si sa traduci. Incearca sa iti gasesti un coleg cu care sa exersezi sau poate un prieten din strainatate, vorbitor de engleza.

| xoxolove96 a răspuns:

Multumesc tuturor happy

| JackDanielTime a răspuns:

Cel mai bine ar trebui sa formezi tu singura fraze sau sa le inveti pe de rost de la filmele americane ca sa poti sa te descurci in vorbire.Eu vorbesc, din punctul meu de vedere, bine, nici chiar fluent, mai fac pauze pana gandesc ce am de spus.
Iti urez bafta. Daca ai trai intr-un mediu unde se vorbeste engleza timp de un an, doi ai stii sa vorbesti foarte fluent